Počasí příštího týdne: příjemně průměrné, slunce převáží

17.5.2020

Srážky se mohou objevovat spíše na konci týdne

Počasí příštího týdne: příjemně průměrné, slunce převáží
Poslední dny byly trochu chladnější, ale nyní se počasí dostává do stavu, který je běžný pro tuto část roku. A nadcházející týden tak bude velmi blízce odpovídat normál, když se denní maxima budou pohybovat nedaleko 20 °C. V pondělí a úterý je čekáme až do 23 °C, středa a čtvrtek nabídnou o něco nižší maxima jen do 20 °C. Všechny tyto dny budou beze srážek a s převažujícím slunečným počasím. 

S blížícím se koncem příštího týdne roste pravděpodobnost srážek. Ty by tak mohyl přijít už v pátek, ale asi jen ve formě přeháněk. Současně k nám pronikne teplejší vzduch, takže od pátku do neděle předpokládáme teploty někde mezi 20 a 25 °C. Na sobotu není vyloučeno ani překročení letní hranice 25 °C, ale pro oba dny máme vyšší pravděpodobnost přeháňek, nebo i bouřek. Přesná výše teplot bude hodně závislá na tom, jak moc se dokáže ještě prosadit slunce. 

Předběžný výhled na období dalšího týdne, tedy posledního květnového (od 25.5.), ukazuje na pokračování průměrných teplot mezi 20 a 25 °C, je tu ale větší pravděpodobnost, že se počasí nakonec vychýlí k vyšším teplotám, než že by to bylo naopak. Některé odvážnější modely už třicítku na konec května kreslí. Přece, bude už se blíži léto. Množství srážek se jevím zatím poměrně dost nejisté, takže k tomu nejde nic přesnějšího říci..
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK