Nejprve déšť, poté babí léto

7.10.2019

Teplá fronta přinese déšť do většiny Česka, víkend by měl být beze srážek.

Nejprve déšť, poté babí léto

Ač někdy může být velmi proměnlivé počasí i pro následující den, ve zbytku tohoto týdne je tomu spíše naopak. Modely se totiž poměrně dobře shodují jak na stavu a vývoji tlakového pole, tak také na počasí nad Českou republikou.

Noc na úterý a úterní ráno přinesou poslední závan současné chladnější vlny. Je totiž třeba počítat s tím, že teploty mohou místy klesnout pod 0°C. Závisí na množství oblačnosti, nejpravděpodobněji by k tomu však mělo dojít na Moravě, ve Slezsku a na Vysočině.  V úterý dopoledne již začne přes Čechy přecházet postupně okludující teplá fronta. Ta se zatím projeví zejména deštěm, který by měl kolem poledne začít v severozápadních Čechách a postupně se rozšířit do celé republiky. Místy také bude potřeba dávat pozor na silnější jižní vítr, a to zejména v pásu od Jizerských hor k Beskydům.

Deštivé počasí počasí bude pokračovat i během středy a také teploty by se měly u nás pohybovat jen do 15°C, ranní minima by však již díky zatažené obloze téměř jistě neměla k nule klesat. Ve čtvrtek by měly být přeháňky méně četné, vítr by ovšem měl být přes den opět silnější.

Ač je konec týdne ještě poměrně daleko, modely se docela shodují, že by měla  během víkendu Česko ovlivňovat rozsáhlá oblast vyššího tlaku vzduchu. Právě díky tomu lze předběžně očekávat velmi pěkné počasí – teplotní maxima až ke 20°C, minimum srážek a spíše slabší vítr. Pokud tedy plánujete poslední letošní spaní pod širákem, tento víkend na to bude jako dělaný.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK