Příští týden ještě jedna vlna veder!

23.8.2019

Nejtepleji bude zřejmě v úterý a středu

Příští týden ještě jedna vlna veder!
Prázdniny se nezadržitelně chýlí ke konci, ale počasí nám ještě nabídne jednu porci pravých letních veder, která budou lákat na koupaliště. A nebude moc hrozit ani zmoknutí z bouřek.

Pátek
čekáme s malou oblačností a teploty již povylezou na 24/28 °C. O víkendu předpokládáme přece jen o trochu větší oblačnost a ojedinělou možnost přeháněk, což trochu bude brzdit denní teploty v rozletu, a ty se pak budou držet pravděpodobně těsně pod 30 °C. Bouřky ale nejsou příliš pravděpodobné a pokud k nim dojde, půjde jen o lokální příhody, nejspíš v typických bouřkových lokalitách, jako je Šumava. 

Od pondělí do středy očekáváme vůbec nejvyšší teploty v rozmezí většinou 28/32 °C a na obloze minimální nebo žádnou oblačnost, a ani žádné přeháňky. Na to, že půjde o poslední srpnový týden, se bude jednat o opravdu mimořádně vysoké teploty. Není vyloučeno, že modely nakonec ještě jeden nebo dva stupínky navíc do předpovědi přihodí.

Od čtvtka modely naznačují pomalý začátek snižování teplot, nepůjde ale zřejmě o razantní ochlazení, a ani nebude provázeno většími bouřkami. Ačkoliv se v tomto horizontu modely ještě liší, vypadá to, že i poslední prázdninový víkend bude letní s teplotami aspoň kolem 25 °C. Pravděpodobnost srážek však zřejmě poroste a se začátkem školního roku nás letní počasí zřejmě přece jen už asi opustí.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK