Letní počasí se vrátí, za týden už zase tropy

14.7.2019

Během příští dnů budou teploty zvolna stoupat

Letní počasí se vrátí, za týden už zase tropy
Stávajícím víkendem vrcholí dva týdny dlouhé období teplotně podprůměrného počasí, které je ve velkém kontrastu s horkým začátkem léta. Četné přeháňky a denní teploty pod 25 °C poskytují žádoucí úlevu krajině a i lidem. Léto však zdaleka není u konce, je teprve v polovině a ještě nám dokáže mnoho předvést. Ve výhledech modelů už se rýsuje jeho návrat.

Od pondělí už bude na obloze převažovat slunečno a zmizí déšť; ještě v pondělí se ojedinělá lokální přeháňka může objevit, ale bude jich už vceku málo. Jinak bude spíš polojasná obloha a teploty 21/25 °C. Úterý čekáme teploty zhruba stejné, možná k tomu bude oblačnosti o něco méně přeháňky už nebudou vůbec. Od středy se začnou teploty zvedat, maxima ve středu 22/26 °C, ve čtvrtek 23/27 °C a v pátek už 25/29 °C. Ve čtvrtek v západní polovině území a v pátek spíše ve východní polovině je větší pravděpodobnost výskytu přeháňky i bouřky.

Víkend už nabídne návrat do teplého léta. Podle aktuálního předpokladu vystoupí teplota v sobotu na 26/30 °C a v neděli dokonce na 28/32 °C, přičemž to nevypadá na výskyt bouřek. Tropické počasí pak podle většiny modelů vydrží i v týdnu po 22. červenci. Zatím se nezdá, že by se teploty měly šplhat výše až k 35 °C, od 22. července se už ale modely více rozcházejí a předpověď může dozant větších změn. Celkově to vypadá, že druhá půlka července nám dokáže vynahradit poněkud vlažnější začátek prázdnin.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK