Česko zasáhly další bouřky, vlhké počasí bude pokračovat

11.5.2019

V sobotu se poměrně silné bouřky objevily na Plzeňsku - na plzeňské stanici Mikulka spadlo 8 mm srážek za pouhých 10 minut! Razantní přechod bouřky doprovodila i velmi efektní oblačnost a prudký pokles teploty.

Česko zasáhly další bouřky, vlhké počasí bude pokračovat

Po chladném týdnu nám sobota na řadě míst připoměla léto - teploty se leckde blížily dvacítce a i bouřky v Čechách měly typický letní charakter. Ale už teploty po bouřkách signalizovaly opětovný vpád chladného vzduchu. Třeba v Plzni se bouřce přechodně ochladilo pod 10 °C.

Ve večerních hodinách se bouřková činnost zklidňovala, ale to neznamená, že by ustal i déšť. Právě naopak - rozlehlé pásmo srážek se posunuje přes střední část ČR a do nedělního rána může na řadě míst zanechat solidní zálivku.

A rozhodně to nebudou poslední srážky v tomto období. V pondělí sice očekáváme jejich ubývání, ale už v úterý přes den se budou opět vracet. Navíc bude počátkem týdne dost chladno a polohy nad 800 m se mohou dočkat i sněhových vloček. Přeháňky nebo občasný déšť potom můžeme zaznamenat každý den minimálně do pátku, ale nemůžeme počítat s tím, že každý den bude pršet na celém území. S tím jak se bude koncem týdne oteplovat se mohou opět vrátit na scénu i bouřky, ale to ještě budeme upřesňovat.

Autor: redakce, redakce, mm, meteocentrum.cz; ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK