Víkend chladný, srážky však jen ojediněle

18.10.2018

Ještě více se ochladí v dalším týdnu.

Víkend chladný, srážky však jen ojediněle

Jak jsme slibovali, v průběhu tohoto týdne v České republice pozvolna klesají teploty. Nyní se ještě ojediněle vyhoupnou i nad 20 °C, ale o víkendu už těmto hodnotám bude utrum. Od severozápadu se k nám totiž bude dostávat chladný vzduch a my se proto v sobotu dočkáme denních maxima kolem 13 až 17 °C a v neděli dokonce jen kolem 10 až 14 °C.

Ochlazení samozřejmě bude patrné i na minimálních teplotách, které se budou pohybovat zhruba kolem 5 °C. Hodně ale budou záviset také na množství oblačnosti.

A jak že to tedy bude s oblačností? Zde není situace úplně dokonalé jasná, neboť může předpovědi v ranních a dopoledních kazit výskyt nízké oblačnosti a mlh. Ty mají největší šanci v údolích, například v okolích řek. Pokud by se ovšem nízká oblačnost nikde neutvořila, bylo by v sobotu zpočátku slunečno, později od severozápadu oblačno až zataženo a večer by se opět vyjasňovalo. Neděle by pak byla slunečná prakticky celá (možná s výjimkou severovýchodu), ale zde je právě riziko chyby předpovědi poměrně velké.

Srážek očekáváme minimum, ale ojediněle může slabě zapršet v sobotu společně s příchodem větší oblačnosti. V neděli má déšť šanci pouze zpočátku na severovýchodě.

Dodejme, že ochlazení, které nyní probíhá, o víkendu neustane. V pondělí se sice přechodně teploty vrátí k 15 °C (tedy asi na sobotní hodnoty), ale poté se ochladí ještě daleko více a zatím jako nejpravděpodobnější vidíme scénář, že už budou denní maxima většinově pod 10 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK