Prodloužený víkend přinese další ochlazení, sníh zamíří i do nížin!

16.11.2017

Nejchladněji bude na začátku příštího týdne

Prodloužený víkend přinese další ochlazení, sníh zamíří i do nížin!
Podzim se postupně začíná připravovat na předání své vlády zimě, což jsme si vyzkoušeli už během poslední neděle, kdy na horách pěkně zasněžilo a sníh poletoval ve výškách kolem 400 metrů. A teď se chystá další vlna ochlazení, která sice přinese méně srážek, ale teplotně bude zase o něco silnější. 

První frontální systém přejde už v pátek, bude slabší, ale zaslouží se o zataženou oblohu a ojedinělé slabé srážky, zatím jen v nejvyšších horských polohách sněhové, jelikož teploty ještě zůstanou na 3/7 °C. V sobotu čekáme stejné denní teploty, ale po ránu už mrazíky, a přes den trochu více slunce, snad převážně polojasno.

Od neděle nás už zasáhne zima. Velká proměnlivá oblačnost přinese sněhové přeháňky už i do nížin, denní teploty klesnou na +1/+5 °C, v pondělí bude stejné počasí, ale ještě chladněji a to 0/4 °C. Aktuálně se zdá, že vůbec nejchladnější počasí nás čeká v úterý, kdy maxima vystoupí jen na -1/+3 °C. Srážky už nás zřejmě opustí, převáží polojasno, díky čemuž výrazně přituhne po nocích, kdy teploty začnou klesat i pod -5 °C.

Zatím není jasné, jak se počasí bude vyvíjet dál, od úterý se modely už hodně rozcházejí, nejpravděpodobnější je vznik tlakové výše, která by zajistila slunečné počasí, mírný vzestup denních teplot, ale zároveň by pokračovaly noční mrazy. Počasí už bude stále více připomínat zimu...


Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK