Tornádo na Moravě: nejméně 3 oběti a rozsáhlé škody

Obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku na jižní Moravě se ve čtvrtek večer prohnalo tornádo, které masivně ničilo domy. Podle dosavadních informací si událost vyžádala nejméně tři mrtvé.

Tornádo na Moravě: nejméně 3 oběti a rozsáhlé škody

Tornádo na Břeclavsku zasáhlo s nevídanou silou - podle předběžných odhadů mělo sílu F3 na Fujitově stupnici pro sílu tornád. To odpovídá síle větru v tornádu mezi 250 až 330km/h. Pravděpodobně se jednalo o nejsilnější tornádo v historii České republiky.

Bouře na jihu Moravy vyvrátila stromy, sešrotovala auta a roztrhala obvodové zdi domu. Obecní úřad přišel kompletně o střechu. Náves Moravské Nové Vsi pokrývají rozmetané střechy a vymlácená okna. Tornádo zpustošilo i polovinu obce Hrušky. Silné bouře provázel silný vítr a kroupy o velikosti tenisových míčků.

Celkem bouře poškodila sedm obcí, některé z nich jsou nedostupné. Do nemocnic odvezli desítky zraněných a pomoc poskytli i zahránáři ze Slovenska a Rakouska.

Autor: redakce, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK