V pátek dorazí bouřky, mohou být silné

24.6.2020

V nejbližších dnech čekáme časté přeháňky či bouřky.

V pátek dorazí bouřky, mohou být silné

Po klidném úterý přinesla středa do Česka více srážek. V tomto trendu bude pokračovat i konec pracovního týdne.

Čtvrtek bude bohatý na přeháňky hlavně v Čechách, zde se může objevit i lokální slabší bouřka. Na Moravě a ve Slezsku bude srážek výrazně méně. Jádro srážkové činnosti by mělo pokrývat jihozápadní nebo západní Čechy, zde může spadnout místy kolem 10 mm.

Podstatně lepší podmínky pro tvorbu kupovité oblačnosti a s ní spojených přeháněk a bouřek budou v pátek. Nejlepší podmínky pro vznik silnějších bouřek budou ve východní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku. Bouřkám bude napomáhat zvýšená instabilita ovzduší a vysoký obsah vodní páry v atmosféře.

Páteční bouřky budou postupovat od západu či jihozápadu a postupně by měly přejít přes velkou část Česka. Srážkové úhrny mohou překročit 30 mm, možná lokálně i 50 mm. Takové srážky v kombinaci s nasycenou půdou mohou vést k rychlému odtoku vody z krajiny. Doporučujeme sledovat aktuální lokální předpovědi a vývoj srážek na našem radaru.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK