
Zobrazit fotogalerii
Od pátku je Česko pod vlivem mrazivého a arktického vzduchu ze severu až severovýchodu. V příštích dnech mrazivé počasí často doprovodí jasná až polojasná obloha pod vlivem výrazé tlakové výše. Teploty v nočních hodinách mohou v nížinách klesat k -10 °C, v mrazových kotlinách na horách až pod -15 °C.
Obr. 1: Předpověď maximálních teplot pro pondělní den. Zdroj: model Aladin
Přes den se sice teploty dostanou někde slabě nad nulu, po západu slunce se ale opět rychle ochladí. Mrazivé počasí ovlivní celou republiku, přičemž nejchladnější dny modely očekávají v první půlce příštího pracovního týdne. Silnější mráz může způsobit problémy například v dopravě, kdy se může tvořit náledí, zejména na silnicích ve stinných úsecích.
Obr. 2: Předpověď oblačnosti pro úterní odpoledne. Zdroj: ČHMÚ, model Aladin
Po sérii dnů s velkou oblačností si tak střední Evropa užije několik dní krasného, i když studeného počasí. Podle numerických modelů by se mrazivé období mělo udržet do konce pracovního týdne. Ke konci týdne přijde oteplení od západu, v nížinách ale bude zřejmě hrozit nízká oblačnost nebo mlhy.
Pro předpověď počasí přímo pro Vaši lokalitu využijte vyhledávání měst v horní části webu. Na rozdíl od mnoha jiných aplikací, naše předpovědi jsou založené na kombinaci mnoha různých meteorologických modelů a dále zpracovány našimi zkušenými meteorology pro dosažení co nejvyšší spolehlivosti. Aktualizace dat probíhá v reálném čase a reflektuje poslední vývoj počasí
Podívejte se na předpověď přímo pro Vaši lokalitu:
Více k tématu
Kam dál?
Saharský prach se o víkendu vrátí do Česka, víme kdy ho bude nejvíce
O nadcházejícím víkendu zasáhne Evropu další vlna saharského prachu, který se dostane až do České republiky. Tento jev může způsobit zhoršení kvality ovzduší, netradičně zbarvenou oblohu a usazeniny na površích.
Modely upřesnily, jak výrazně se na konci týdne oteplí
Od silných mrazů na začátku týdne se během pár dnů dostaneme v Česku v maximech až k 20 °C, postupně se ale přidají i srážky.