Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Ve výhledu jsou tropické teploty

11. 6. 2024 | Poslední aktualizace: 23:01 11. 6. 2024 | Dominik Novotný, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Počasí v Česku bude zpočátku jako na houpačce. V příštím týdnu k nám však pronikne velmi teplý vzduch od jihu až jihozápadu. Po dvou měsících se tak s nejvyšší pravděpodobností vrátí tropické teploty. Ve výhledu jsou tropické teploty Zdroj fotografie: meteocentrum.cz

Středa bude velmi oblačná i srážkově bohatá. Obloha bude většinou zatažená nebo oblačná, na severozápadě Čech i polojasná. Naopak na jihovýchodě Moravy postupně očekáváme občasný déšť. Ten se rozšíří na většinu území, objeví se ale také přeháňky i bouřky. K večeru srážky ubydou. V noci teploty klesnou na 12/8 °C, na západě Čech až na hodnoty v rozmezí 8/4 °C. Přes den teploty stoupnou na 14/18 °C, v Čechách mohou vystoupit až na 20 °C. Celkově tedy půjde o relativně chladný den. Vítr očekáváme proměnlivý.

Ve čtvrtek bude taktéž oblačno až zataženo, na severozápadě opět i polojasno. Přes den očekáváme poměrně četné přeháňky nebo občasný déšť. Odpoledne a večer od západu začnou srážky ubývat a s nimi nakonec i oblačnost. V noci teploty klesnou na 11/7 °C, na západě až k 5 °C. Přes den teploty vystoupají na 17/21 °C. Vítr opět čekáme proměnlivý, na Moravě i ve Slezsku severní.

V pátek bude oblačnost značně menší. Přes den bude polojasno až skoro jasno, nicméně přes den se na západě Čech může i zatáhnout. Noční teploty klesnou nejníže na 9/5 °C, přes den teploty vystoupají na 20/24 °C. Vítr proměnlivý nebo jižních směrů.

Sobota bude většinu polojasná, ale odpoledne nebo k večeru znovu od západu přibude oblačnost. V Čechách se navíc mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Noční teploty očekáváme mezi 13/9 °C. Denní teploty vystoupají na letních 24/28 °C, na západě jen na hodnoty mezi 19/23 °C. Vítr proměnlivý.

Neděle pak bude oblačná až zatažená a na většině území se v průběhu dne mohou objevit přeháňky, déšť i bouřky. Až teprve odpoledne a k večeru ubydou srážky i oblačnost. V noci teploty klesnou již na vyšší hodnoty 16/12 °C. Denní teploty vystoupají většinou mezi 21/25 °C. Vítr proměnlivý nebo jihozápadní. 

A výhled na další dny? Teploty začnou stoupat. Kromě pondělí a úterý však v dalších dnech příštího týdne bude obloha plná oblaků. Očekáváme přeháňky a bouřky. Denní teploty začnou stoupat zpočátku týdne až na 28 °C, ve středu by mohly vystoupat až na tropických 33 °C. To ale budeme ještě upřesňovat a před případnými vedry budeme varovat.Na Arabském poloostrově teploty překračují 50 °C!

Na Arabském poloostrově teploty překračují 50 °C!

V Kuvajtu naměřili v minulých dnech až 52 °C, extrémní vlna veder zasáhla celý region - tedy také Irák, Írán a Saudskou Arábii. Je to hodně i na tuto celkově jednu u nejteplejších oblastí na světě.

14. 7. 2024
Jadran hlásí letos mimořádně teplé moře

Jadran hlásí letos mimořádně teplé moře

Povrchová teplota moře dosahuje nyní zejména na severním Jadranu až téměř 29 °C. Je to o dva až tři stupně více než v minulých letech. Příčinou jsou pochopitelně vlny horkého počasí v minulých týdnech.

14. 7. 2024