Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Jaké počasí nás čeká v následujících dnech?

9. 6. 2024 | Poslední aktualizace: 00:14 9. 6. 2024 | Dominik Novotný, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Výrazná změna v počasí v nedohlednu. Příští týden čekáme poměrně četné srážky, ochlazení, a následně zase oteplení. Bouřky očekáváme nadále. Jaké počasí nás čeká v následujících dnech? Zdroj fotografie: 123rf

Ještě v neděli bude převážně oblačno, lokálně i zataženo a zejména v noci s přeháňkami a bouřkami, které mohou být i silné. Nejméně srážek (případně žádné) čekáme na severozápadě Čech. Srážky postupně budou ubývat a přes den se v Čechách objeví až polojasná obloha. Ráno se mohou objevit mlhy. V průběhu odpoledne začne od jihu přibývat další oblačnost a večer na jihovýchodě Čech se ukážou opět přeháňky a bouřky, které mohou být taktéž silné. Nelze vyloučit kroupy, přívalové srážky a silný náraz větru. V noci teploty klesnou na 17/13 °C, na SZ Čech až na 9 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 21/25 °C, na Moravě až na 27 °C. Vítr bude severozápadní, v bouřkách může značně zesílit.

V pondělí bude taktéž převážně oblačno až zataženo, jen s četnějším deštěm nebo přeháňkami. Lokálně se mohou objevit i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku očekáváme srážky četnější a vydatnější, zatímco v Karlovarském, Ústeckém a Libereckém kraji budou srážky vzácné. Ráno se opět mohou objevit mlhy. V průběhu odpoledne budou srážky obecně ubývat, stejně tak oblačnost. V noci teploty klesnou na 16/12 °C, na SZ území i na 9 °C. Přes den teploty vystoupají na 19/23 °C, na Moravě a ve Slezsku vzhledem ke srážkám spíše v rozmezí 16/20 °C. Vítr bude severozápadní nebo proměnlivý.

V úterý bude již spíše polojasno nebo oblačno a přeháňky zpočátku čekáme jen lokálně. V průběhu dne zejména na jihovýchodě (jih Moravy) přibude oblačnost a s ní i občasný déšť nebo přeháňky. Po ránu opět nelze vyloučit mlhy. V noci teploty klesnou na 12/8 °C, naopak přes den vystoupaní na hodnoty kolem 20 °C. Vítr severozápadní nebo západní.

Středa bude oblačná až zatažená, v západní polovině ČR zpočátku i polojasná. V průběhu dne čekáme přeháňky nebo občasný déšť. Noční teploty klesnou poměrně nízko - obecně na 12/8 °C, na západě území až na 4 °C. Denní teploty vystoupají na 16/20 °C, při trvalejších srážkách méně. Vítr severních směrů.

Čtvrtek bude taktéž oblačný až zatažený, v podstatě na celém území lze očekávat občasný déšť nebo přeháňky. Noční teploty 10/6 °C, denní teploty vystoupají do 20 °C. Vítr bude severních nebo i západních směrů.

A jaké počasí bude v dalších dnech? Zde se může předpověď ještě poupravit. Obloha bude většinou polojasná nebo oblačná a stále očekáváme poměrně četné přeháňky nebo i bouřky. Noční teploty budou klesat i pod 10 °C, ty denní naopak začnou stoupat, a to až na letní hodnoty. To ale ještě upřesníme.
Jaké počasí je v Evropě u moře?

Jaké počasí je v Evropě u moře?

Počasí v Evropě je očekáváno různorodé. Na západě jižního přímoří (tedy řekněme v Itálii nebo ve Francii mimo Španělsko) se čekají srážky, nicméně teploty nízké rozhodně nebudou. Na Balkáně lze očekávat většinou jasnou až skoro jasnou oblohu a mnohdy až velmi vysoké teploty. Ty nejvyšší extrémy naštěstí předpokládáme spíše ve vnitrozemí - například v Bosně a Hercegovině oproti chorvatskému pobřeží.

18. 6. 2024
Před námi jsou i tropické dny

Před námi jsou i tropické dny

Na počátku nového týdne k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu, který nad Česko bude proudit od jihozápadu. I přes to, že ve středu přejde přes naše území studená fronta, teplé proudění se obnoví, a tak tropický den pravděpodobně zaznamenáme i v druhé polovině týdne.

17. 6. 2024