Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Před námi je poměrně teplý týden s občasnými srážkami

27. 5. 2024 | Poslední aktualizace: 14:36 27. 5. 2024 | Dominik Novotný, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Území České republiky bude zpočátku tohoto týdne ovlivňovat zvlněná studená fronta. Za touto frontou se k nám rozšíří brázda nízkého tlaku vzduchu, která se bude postupně vyplňovat. Očekáváme tak poměrně časté srážky. Před námi je poměrně teplý týden s občasnými srážkami Zdroj fotografie: 123rf

V úterý bude většinou polojasno až oblačno. Po ránu na západě i zataženo, přes den se ale může přechodně lokálně zatáhnout i ve zbytku republiky. Očekáváme občasný déšť, přeháňky a bouřky, které budou k večeru v Čechách ubývat a ustávat. Noční teploty 11/15 °C, lokálně až k 9 °C. Přes den teploty budou rozdílné - od 15 °C na západě Čech do 28 °C lokálně na východě. Vítr západní, který v bouřkách může zesílit.

Středa bude většinou oblačná až zatažená, pouze lokálně až polojasná. Přes den očekáváme přeháňky nebo bouřky, které se na západě území budou tvořit později. Po ránu lokálně mlhy. Noční teploty 14/10 °C na východě, na západě až 6 °C. Přes den teploty 20/24 °C, na západě kolem 18 °C. Vítr většinou proměnlivý.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo a od západu se přidá déšť nebo přeháňky, lokálně i bouřky. Na východě může být zpočátku i polojasno a mohou se objevit mlhy. Noční teploty 13/9 °C. Denní teploty 17/21 °C, na Moravě a ve Slezsku až 25 °C. Vítr jihozápadní.

Výhled počasí na pátek slibuje opět většinou oblačnou až zataženo oblohu s deštěm, přeháňkami i bouřkami. Noční teploty 14/10 °C, na západě až 8 °C. Denní teploty vystoupají na 17/21 °C, na východě až 23 °C. Vítr severozápadní.

I víkend prozatím vypadá většinou oblačný s občasnými přeháňkami deštěm a bouřkami. Teploty budou nejvýše stoupat k 24 °C. To však ještě budeme postupně upřesňovat.Jaké počasí je v Evropě u moře?

Jaké počasí je v Evropě u moře?

Počasí v Evropě je očekáváno různorodé. Na západě jižního přímoří (tedy řekněme v Itálii nebo ve Francii mimo Španělsko) se čekají srážky, nicméně teploty nízké rozhodně nebudou. Na Balkáně lze očekávat většinou jasnou až skoro jasnou oblohu a mnohdy až velmi vysoké teploty. Ty nejvyšší extrémy naštěstí předpokládáme spíše ve vnitrozemí - například v Bosně a Hercegovině oproti chorvatskému pobřeží.

18. 6. 2024
Před námi jsou i tropické dny

Před námi jsou i tropické dny

Na počátku nového týdne k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu, který nad Česko bude proudit od jihozápadu. I přes to, že ve středu přejde přes naše území studená fronta, teplé proudění se obnoví, a tak tropický den pravděpodobně zaznamenáme i v druhé polovině týdne.

17. 6. 2024