Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Víkend bude ve znamení častých bouřek

23. 5. 2024 | Poslední aktualizace: 23:21 23. 5. 2024 | Jáchym Rogner, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Po teplém čtvrtku, kdy teploty v Polabí stoupaly i nad 25 °C, nás od pátku čeká proměnlivé počasí s přeháňkami a častými bouřkami. Víkend bude ve znamení častých bouřek Zdroj fotografie: 123rf

Po první polovině týdne, která byla také často ve znamení častých přeháněk a bouřek, i víkend bude pokračovat v podobném duchu. Páteční počasí bude často oblačné až zatažené a často se přes den prakticky na celém území mohou objevit přeháňky a bouřky, které budou i silné.

Teploty se budou většinou pohybovat kolem dlouhodobého průměru, ve Slezsku ale dosáhnou až k 23 °C. Velmi podobné teploty nás čekají i v sobotu, kdy ale hlavně v Čechách mírně stoupnou a budou se pohybovat v rozmezí 19 až 23 °C.

Také sobota bude ve znamení bouřlivého počasí, oproti pátku bude ale větší pravděpodobnost výskytu bouřek v Čechách oproti zbytku republiky. Pokud tedy plánujete vyrazit na výlet nebo do přírody, doporučujeme často sledovat aktuální snímky z radaru.

Nejteplejším z následujících tří dnů bude neděle, kdy se teploty vyšplhají na 21 až 25 °C a na jihu Moravy nelze vyloučit až 27 °C. Obloha bude oproti sobotě již klidnější a největší pravděpodobnost přeháněk nebo bouřek bude v severní polovině Čech a Moravy, naopak na jihu území se občas objeví i slunce.

Ve všech dnech ale mohou bouřky doprovázet přívalové srážky s kroupami a zvláště v oblastech, kde v předchozích dnech často pršelo, jako je například jihozápad Čech, můžou hrozit rychlé lokální povodně.
Teploty kolem třicítky vydrží do konce týdne

Teploty kolem třicítky vydrží do konce týdne

Bouřky si nyní dají na několik dní přestávku. V nejbližších dnech čekáme typické červencové vysoké teploty, ale nikoliv extrémní. Studená fronta s bouřkami dorazí nejspíš během víkendu.

16. 7. 2024
Na Arabském poloostrově teploty překračují 50 °C!

Na Arabském poloostrově teploty překračují 50 °C!

V Kuvajtu naměřili v minulých dnech až 52 °C, extrémní vlna veder zasáhla celý region - tedy také Irák, Írán a Saudskou Arábii. Je to hodně i na tuto celkově jednu u nejteplejších oblastí na světě.

14. 7. 2024