Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Víkend bude ve znamení častých bouřek

23. 5. 2024 | Poslední aktualizace: 23:21 23. 5. 2024 | Jáchym Rogner, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Po teplém čtvrtku, kdy teploty v Polabí stoupaly i nad 25 °C, nás od pátku čeká proměnlivé počasí s přeháňkami a častými bouřkami. Víkend bude ve znamení častých bouřek Zdroj fotografie: 123rf

Po první polovině týdne, která byla také často ve znamení častých přeháněk a bouřek, i víkend bude pokračovat v podobném duchu. Páteční počasí bude často oblačné až zatažené a často se přes den prakticky na celém území mohou objevit přeháňky a bouřky, které budou i silné.

Teploty se budou většinou pohybovat kolem dlouhodobého průměru, ve Slezsku ale dosáhnou až k 23 °C. Velmi podobné teploty nás čekají i v sobotu, kdy ale hlavně v Čechách mírně stoupnou a budou se pohybovat v rozmezí 19 až 23 °C.

Také sobota bude ve znamení bouřlivého počasí, oproti pátku bude ale větší pravděpodobnost výskytu bouřek v Čechách oproti zbytku republiky. Pokud tedy plánujete vyrazit na výlet nebo do přírody, doporučujeme často sledovat aktuální snímky z radaru.

Nejteplejším z následujících tří dnů bude neděle, kdy se teploty vyšplhají na 21 až 25 °C a na jihu Moravy nelze vyloučit až 27 °C. Obloha bude oproti sobotě již klidnější a největší pravděpodobnost přeháněk nebo bouřek bude v severní polovině Čech a Moravy, naopak na jihu území se občas objeví i slunce.

Ve všech dnech ale mohou bouřky doprovázet přívalové srážky s kroupami a zvláště v oblastech, kde v předchozích dnech často pršelo, jako je například jihozápad Čech, můžou hrozit rychlé lokální povodně.
Jaké počasí je v Evropě u moře?

Jaké počasí je v Evropě u moře?

Počasí v Evropě je očekáváno různorodé. Na západě jižního přímoří (tedy řekněme v Itálii nebo ve Francii mimo Španělsko) se čekají srážky, nicméně teploty nízké rozhodně nebudou. Na Balkáně lze očekávat většinou jasnou až skoro jasnou oblohu a mnohdy až velmi vysoké teploty. Ty nejvyšší extrémy naštěstí předpokládáme spíše ve vnitrozemí - například v Bosně a Hercegovině oproti chorvatskému pobřeží.

18. 6. 2024
Před námi jsou i tropické dny

Před námi jsou i tropické dny

Na počátku nového týdne k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu, který nad Česko bude proudit od jihozápadu. I přes to, že ve středu přejde přes naše území studená fronta, teplé proudění se obnoví, a tak tropický den pravděpodobně zaznamenáme i v druhé polovině týdne.

17. 6. 2024