Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Velikonoční pondělí přinese změnu v počasí

31. 3. 2024 | Poslední aktualizace: 08:16 31. 3. 2024 | Martin Štros, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
S koncem svátků skončí i teplé počasí, ochlazení dorazí v pondělí do Čech už během dne, na Moravu večer. Následné dny budou výrazně chladnější, i když na začátek dubna půjde vlastně o normální teploty. Velikonoční pondělí přinese změnu v počasí Zdroj fotografie: 123rf

Teploty o letošních Velikonocích sahají nezvykle vysoko, na to že je konec března. Maxima lehce nad 20 °C nás provází i Velikonoční nedělí, oblačnost je spíše malá, i když dohlednost a průsvitnost slunce je snížena přítomností saharského prachu a také vysokou oblačností. Odpoledne a navečer se mohou už objevit lokální slabé přeháňky, ale jejich pravděpodobnost je nízká.

Podobně začne sváteční pondělí. To už se ale bude od západu blížit studená fronta a během dne tak dojde od západu k přibývání oblačnosti. Projeví se to také na teplotách, které na západě Čech v pondělí už nevystoupí tak vysoko, jen do 18 °C a to dopoledne. Zbytek Česka se dočká ještě denní teploty přes 20 °C, lokálně až ke 24 °C. Během odpoledne projde vlna ochlazování celé Čechy, může to doprovodit kratší déšť (ale srážek nečekáme mnoho) a zesílení větru. Pondělní ochlazení odpoledne může trochu překvapit, teploty kolem 17. hodiny mohou být až o 7 °C nižší než kolem poledne. Na Moravu dorazí ochlazení až večer a vypadá to, že tam bude i více pršet.

Od úterý se již chladnější počasí naplno projeví. Samotné úterý by mělo přinést velkou proměnlivou oblačnost, místní přeháňky a denní maxima 11/15 °C. Vlastně půjde o typické aprílové počasí a  i teploty, ačkoliv výrazně chladnější než během svátků, budou na začátek dubna takto normální. Od středy očekáváme zase už postupně menší oblačnost a zvolna oteplování, aby v pátek už teploty dosáhly až ke 20 °C a o příštím víkendu s velkou pravděpodobností přijde další útok až na letní 25 °C... to bude však ještě třeba v předpovědi upřesněno. 
Příští týden se navrátí letní teploty

Příští týden se navrátí letní teploty

Po poměrně dlouhé studené verzi dubna se situace od víkendu začne výrazně měnit. Zatímco ve čtvrtek očekáváme teplotní maxima kolem 9 °C s krupkovitými přeháňkami a sněžením zpočátku i v nižších polohách, v neděli bude už přes 20 °C. A příští týden se teploty budou dostávat i přes 25 °C.

24. 4. 2024
Ve středu řekne zima své poslední slovo, rozloučí se sněžením a vydatným deštěm

Ve středu řekne zima své poslední slovo, rozloučí se sněžením a vydatným deštěm

Po týdnu trvajících podprůměrných teplotách čekají Moravu a Slezsko před citelným oteplením ještě vydatné srážky a někde i přívaly sněhu.

23. 4. 2024