Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Jarní víkend je tu, příští týden se slabě ochladí

1. 3. 2024 | Poslední aktualizace: 16:31 1. 3. 2024 | Martin Štros, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Začátek března přináší teploty i nad 15 °C, což je vysoko nad průměrem. I když se na příští týden očekává určité ochlazení, na návrat zimy už to letos nevypadá. Modely jsou zatím nejisté, ale odhadují pokles teplot jen asi o 5 °C. Jarní víkend je tu, příští týden se slabě ochladí Zdroj fotografie: 123rf

Po celý tento týden zaznamenáváme v Česku denní maxima lokálně přesahující i 15 °C a nejinak tomu bude i o víkendu. Denní maxima očekáváme v sobotu i v neděli převážně v rozmezí +11 °C až +15 °C s místním překonáním, této hranice.  V sobou předpokládáme oblačnou oblohu (s postupným ubýváním oblačnosti), v neděli vyjasnění na polojasno až skoro jasno. Nedělní maxima by i díky tomu mohla být o něco vyšší, vyloučeno není dokonce ani 17 °C a díky slunci pocítíme nefalšované jaro.

Příjemně teplé počasí bude pokračovat i na začátku příštího týdne, pondělní počasí se moc nebude lišit od víkendu. Maxima 11/15 °C, bez větru s malou oblačností na obloze. Pak by se mělo začít mírně ochlazovat, v úterý už také nejspíš přibude oblačnosti. Možná se objeví i nějaký déšť, i když ten je pravděpodobnější až ve středu. Denní maxima se v úterý lehce sníží na 9/13 °C.  

Středa by měla nabídnou velkou oblačnost a vyšší pravděpodobnost výskytu deště. Denní teploty se budou pohybovat nejspíš v rozmezí 7/11 °C, na této trochu snížené úrovni pak s největší pravděpodobností zůstanou po zbytek týdne. Což je slabé ochlazení, ale stále solidní maxima. Modely se nicméně ještě nad druhou půlku příštího týdne velmi rozcházejí a předpověď se může změnit.  Nějaké výraznější ochlazení tak není úplně vyloučeno, i když by to bylo spíše překvapení.

Celkově máme před sebou období s minimálním množstvím srážek. Od této soboty do konce příštího týdne vidíme možné srážky jen kolem středy a to pouze slabé. Může se stát, že vůbec nezaprší. Jaro tak bude utěšeně pokračovat. Neděle byla ve znamení zimního a aprílového počasí

Neděle byla ve znamení zimního a aprílového počasí

Také druhý z víkendových dnů byl velmi studený, na západě Čech napadlo i přes 10 cm sněhu a po večerním vyjasnění nás čeká mrazivá noc.

21. 4. 2024
Víkend začal velmi chladně a deštivě, od zítřka jej doprovodí nebezpečný ranní mráz

Víkend začal velmi chladně a deštivě, od zítřka jej doprovodí nebezpečný ranní mráz

Sobota byla na tuto dobu teplotně silně podprůměrná a na řadě míst nejvyšší teplota nepřekročila 6 °C a od vyšších poloh často sněžilo a na Moravě se objevily i bouřky. Chladné počasí ale zdaleka nekončí.

20. 4. 2024