Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Úterý překonávalo na Moravě a ve Slezsku rekordy

28. 2. 2024 | Poslední aktualizace: 14:49 28. 2. 2024 | Jáchym Rogner, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Zatímco na Moravě a ve Slezsku v úterý dominovalo jarní počasí, v Čechách bylo často mlhavo nebo zataženo nízkou oblačností, která se jen velmi neochotně během odpoledne protrhávala. Úterý překonávalo na Moravě a ve Slezsku rekordy Zdroj fotografie: 123rf

Nejteplejším místem Česka byl včera východní cíp Slezska, kde v Karviné vystoupila teplota až na 18,7 °C. Druhou nejvyšší teplotu naměřili v nedaleké Ropici a to 17,8 °C. Stanice Ropice je známá jako stanice s nejpozdějším letním dnem v Česku a vysoké teploty se této lokalitě nevyhnuly ani tentokrát.

Většina rekordů z 27.února pochází z roku 1998, kdy také dominovalo po většinu února velmi teplé jarní počasí. V půlce března ale tehdy přišlo výrazné ochlazení a je otázkou, zdali tomu tak nebude i letos.

V Čechách bylo včera často jen pár stupňů nad bodem mrazu. Například v Aši na samém západu republiky teplota nevystoupila nad 3 °C. Pozitivem tak je, že se díky tomu částečně zpomalí brzký vývoj vegetace.

Ještě dnes jsou často výrazné teplotní rozdíly mezi západem a východem republiky, během následujících dní by se ale měly rozdíly smazávat, tím jak bude ubývat míst s mlhami a nízkou oblačností.Neděle byla ve znamení zimního a aprílového počasí

Neděle byla ve znamení zimního a aprílového počasí

Také druhý z víkendových dnů byl velmi studený, na západě Čech napadlo i přes 10 cm sněhu a po večerním vyjasnění nás čeká mrazivá noc.

21. 4. 2024
Víkend začal velmi chladně a deštivě, od zítřka jej doprovodí nebezpečný ranní mráz

Víkend začal velmi chladně a deštivě, od zítřka jej doprovodí nebezpečný ranní mráz

Sobota byla na tuto dobu teplotně silně podprůměrná a na řadě míst nejvyšší teplota nepřekročila 6 °C a od vyšších poloh často sněžilo a na Moravě se objevily i bouřky. Chladné počasí ale zdaleka nekončí.

20. 4. 2024