Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Nadprůměrně teplé počasí bohaté na srážky bude pokračovat

20. 2. 2024 | Poslední aktualizace: 21:40 20. 2. 2024 | Dominik Novotný, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Výhled počasí zatím neslibuje návrat zimy, únor tak bude pokračovat ve svém teplém (a také vlhkém) duchu. Teploty budou překračovat některé dny 10 °C. Nadprůměrně teplé počasí bohaté na srážky bude pokračovat Zdroj fotografie: Martin Štros

Středa bude většinou zatažená, zejména v severní polovině území s občasným deštěm nebo přeháňkami. Na horách bude i sněžit. Od západu pak bude srážek ubývat a vyjasní se i na polojasno. V noci teploty klesnou na 6/2 °C, přes den vystoupají na 7/11 °C. Vítr bude západních směrů.

Ve čtvrtek bude nadále zataženo, od západu se navíc přidá na většině území déšť. Na jihovýchodě bude srážek obecně méně. Noční teploty 7/3 °C, při uklidnění větru až k 0 °C, přes den vystoupají na 7/11 °C. Vítr bude západních směrů, přičemž lokálně s nárazy až přes 50 km/h.

I v pátek bude většinou zataženo, navíc s občasným deštěm. V průběhu dne ale budou srážky ustávat a protrhá se nakonec i oblačnost. V noci teploty klesnou na 7/3 °C, přes den vystoupají na 5/9 °C, lokálně až 11 °C. Vítr spíše proměnlivý, lokálně s nárazy až 50 km/h.

V sobotu bude po ránu většinou oblačno až zataženo. Ráno se mohou objevit navíc lokálně i mlhy. Během dne se oblačnost protrhá na polojasno a přeháňky se objeví jen lokálně. Noční teploty budou na Moravě klesat na hodnoty kolem 4 °C, v Čechách i k bodu mrazu. Přes den maxima vystoupají na 7/11 °C, na Karlovarsku a Ústecku na 3/7 °C. Vítr proměnlivý.

Neděle bude většinou oblačná nebo polojasná a přeháňky očekáváme jen lokálně. Později odpoledne by na východě mělo docházet k přibývání oblačnosti a srážek. Noční teploty +2/-2 °C, na Moravě 2/6 °C, maximální denní teploty 8/12 °C. Vítr taktéž proměnlivý.

Z výhledu dále vychází, že sníh se bude proměnlivě ukazovat jen v nejvyšších polohách hor (kromě západu a severozápadu Čech). Vzhledem k vysokým teplotám bude ale i tam částečně zase odtávat. Počasí na příští týden zatím neslibuje výraznou změnu. Teplotní maxima se stále budou přibližovat nebo držet hodnot až kolem 10 °C a výrazně pod nulu se nebudou dostávat ani v noci a ráno. Kromě toho to vypadá na vlhčí variantu počasí. O vývoji Vás budeme samozřejmě nadále informovat.Globální teplota vzduchu je už rok mimořádně vysoká

Globální teplota vzduchu je už rok mimořádně vysoká

Duben byl již jedenáctým měsícem v řadě, kdy maximální denní teplota překročila dosavadní naměřený rekord. Regionální rozdíly jsme však zaznamenali značné, někde bylo i chladněji, než je normál.

17. 5. 2024
Přichází deštivější období

Přichází deštivější období

Zatímco na "uplakanou Žofii", která připadla na středu, nespadla v Česku ani kapka deště, nyní jsou před námi poměrně vydatné srážky, které zasáhnou většinu republiky. Nejsilnější v pátek, ale pokračovat budou v dalších dnech přeháňkami.

16. 5. 2024