Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

Tento týden bude pokračovat v předjarním rázu

11. 2. 2024 | Poslední aktualizace: 21:53 11. 2. 2024 | Jáchym Rogner, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Velmi teplé únorové počasí pokračuje, čeká nás proměnlivý týden, kdy na některých místech nemusí po celý týden vůbec mrznout. Tento týden bude pokračovat v předjarním rázu Zdroj fotografie: 123rf

První dekáda února je zatím na většině míst mimořádně teplá, leckde je dosavadní únorová teplota srovnatelná či vyšší s průměrem za celý březen. Tento víkend toho byl jen důkazem a ani v příštím týdnu se ráz počasí výrazně nezmění.

Začátek týdne bude ve znamení proměnlivého počasí, v pondělí vystoupí teploty na 6 až 10 °C a především na jihu Česka se oblačnost přechodně protrhá až na polojasno. Během odpoledne ale přijdou od severozápadu do Čech přeháňky, které budou od 900 m sněhové.

Nejméně oblačnosti z celého týdne by mělo být v úterý, kdy se ještě zpočátku dne mohou na východě Moravy a Slezska objevit lokální přeháňky. Jinak bude většinou polojasno až oblačno a lehce se ochladí na 5 až 9 °C. Přechodně zesílí vítr a pocitově tak bude přibližně o 5 °C chladněji.

Během středy nás ovlivní okraj teplé fronty, která přinese do Čech oblačnost a během odpoledne postupně slabý déšť. Na východě Česka bude ještě skoro jasno až polojasno. Podle aktuálního výhledu to bude jediný den v příštím týdnu, kdy teploty v nižších polohách spadnou v noci pod bod mrazu.

Výhled na konec pracovního týdne a víkend vám přinese v příštím týdnu.Úterý překonávalo na Moravě a ve Slezsku rekordy

Úterý překonávalo na Moravě a ve Slezsku rekordy

Zatímco na Moravě a ve Slezsku v úterý dominovalo jarní počasí, v Čechách bylo často mlhavo nebo zataženo nízkou oblačností, která se jen velmi neochotně během odpoledne protrhávala.

28. 2. 2024
Oblohu zahalí saharský prach

Oblohu zahalí saharský prach

Po přední straně tlakové níže nad středomořím proudí do Evropy od jihovýchodu teplý vzduch. Kromě jarního počasí s sebou přinese také velké množství prachu původem ze severní Afriky.

27. 2. 2024