Mobile menu openmenu
Mapy počasí

Mapy počasí s plynoucí animací

V severozápadních Čechách platí výstraha na nebezpečí požárů

27. 5. 2023 | Poslední aktualizace: 09:02 27. 5. 2023 | David Tichopád, meteocentrum.cz
  • Facebook
  • Twitter/X
  • RSS
Kvůli nedostatku srážek a půdnímu suchu je v severozápadních Čechách zvýšené riziko vzniku požárů. V severozápadních Čechách platí výstraha na nebezpečí požárů Zdroj fotografie: meteocentrum.cz

V minulých dnech a týdnech jsme registrovali velké množství srážek. Ty však zasáhly zejména jihovýchodní polovinu České republiky. Připomeňme, že během minulého týdne napršelo za dva dny v Moravskoslezských Beskydech až okolo 70 mm srážek. Severozápadním Čechám se srážky většinou vyhýbaly, což prohloubilo zhoršující se situaci se suchem. 

Oficiální výstraha varující před zvýšeným rizikem vzniku požárů platí v Karlovarském a Ústeckém kraji, a dále v severní části Plzeňského, v severozápadní části Středočeského a v západní polovině Libereckého kraje. Zde se důrazně doporučuje nerozdělávat oheň ve volné přírodě, nevypalovat trávu a neodhazovat cigaretové nedopalky. 

Špatnou zprávou je, že ani v dalších dnech nedojde k zlepšení situace. Naše území bude v následujícím týdnu ovlivňovat tlaková výše se středem nad Britskými ostrovy, která bude zaručovat minimum srážek a oblačnosti. Ojedinělé srážky se mohou objevit pouze na jihovýchodě území. Během noci napadlo až 15 cm sněhu

Během noci napadlo až 15 cm sněhu

Během noci na úterý naše území ovlivnil frontální systém, který přinesl zejména do horských oblastí v Čechách nový sníh. Na východě však bude sněžení ještě pokračovat.

28. 11. 2023
Další dny přinesou sněžení a náledí

Další dny přinesou sněžení a náledí

Naše území bude během pondělí a úterý přecházet frontální systém spojený s tlakovou níží. To přinese na většinu území velkou oblačnost a srážky.

27. 11. 2023