Extrémně silné bouřky

Na většině území se až do noci na čtvrtek (03 h) mohou objevit velmi silné bouřky s úhrny kolem 50-60 mm, nárazy větru 80-90 km/h a kroupami. O trochu slabší by měly být bouřky na krajním západě Čech a na východě Moravy a Slezska.  

EXTRÉMNĚ silné bouřky hrozí od středy 18 h do čtvrtka 03 h v pásu z Jihočeského kraje (mimo západ kraje) přes východ Středočeského kraje a západ Vysočiny a Pardubického kraje až po jih a západ Královéhradeckého kraje. V těchto oblastech může napršet až kolem 90 mm.

V reakci na intenzivní srážky mohou toky na Šumavě a v jejím podhůří dosáhnout 3. stupně povodňové aktivity, na většině území Čech je riziko dosažení 1. - 2. stupně, krátkodobě až 3. stupně.  

V Jihomoravském, Olomouckém, Moravskoslezkém a Zlínském kraji se od středy do pátku očekávají denní maxima nad 31 °C. Ve čtvrtek a v pátek se na JV Jihomoravského kraje a JZ Zlínského kraje čekají teploty přes 34 °C.

Máte zajímavé postřehy či fotky k aktuálnímu stavu počasí? Zašlete nám je.

Zaslat příspěvek

23.40 hodin

Průtok s dobou opakování 50 let byl podle operativních údajů dosažen i na Zlatém potoce v Hracholuskách.

23.11 hodin

Botič v Jesenici-Kocanda překročil úroveň 50-letého průtoku a blíží se k průtoku s dobou opakování 100 let

22.21 hodin

3. Stupeň povodňové aktivity byl rychle a výrazně překročen na Křemžském potoce v Brlohu

21.54 hodin

Botič v Jesenici a Zlatý potok v Hracholuskách dosáhly 3. stupně povodňové aktivity

21.22 hodin

Aktuálně je na 2. stupni povodňové aktivity Zlatý potok v Hracholuskách, Blanice v Bavorově a Botič v Jesenici. 1. SPA je na několika dalších profilech na jihu Čech