Silné bouřky

Pracovní týden přinesl postupné ochlazování, které je provázeno silnými bouřkami. Bouřky jsou a mohou být až do pátečního rána velmi nebezpečné. Kromě vydatných srážek v úhrnu až 50 mm v jedné bouřce hrozí také silný vítr, v nárazech i 80 km/hod.

Aktuální vývoj na radarových snímcích.

Máte zajímavé postřehy či fotky k aktuálnímu stavu počasí? Zašlete nám je.

Zaslat příspěvek

18.30 hodin

Silné bouřky se nyní objevují zejména na jižní Moravě, později během večera se jejich působiště přesune zejména do Čech.

16.01 hodin

Další lokálně silné bouřky očekáváme v noci na pátek (na snímku předpovídaný déšť kolem půlnoci). Vzhledem k podmáčené půdě mohou i relativně slabší srážky působit komplikace. Déšť tentokrát k večeru zasáhne i jižní Moravu.

11.01 hodin

Noční bouřky způsobily výpadky proudu a omezení na železnici, bez proudu bylo zhruba 100 000 odběratelů. Nejčastější příčinou problémů byly pády stromů a větví.

09.24 hodin

Druhý SPA po srážkách překročily Otava, Kocába ve středních Čechách a Rokytka v Praze, na třetí přechodně vystoupala Volyňka v Sudslavicích na Prachaticku a Botič v pražských Nuslích.

08.02 hodin

Srážkový pás v noci na čtvrtek zasáhnul podle očekávání nejvíce Čechy, na Strakonicku napršelo až 97mm srážek!

17.36 hodin

Po půlnočních srážkách v noci na čtvrtek může v podmáčených oblastech jihozápadních Čech dojít k vzestupům hladin některých řek. Při větším dešti mohou hrozit i přívalové povodně. V povodí Radbuzy, Úhlavy, Úslavy, Klabavy a Litavky se očekává překročení 2. stupně povodňové aktivity.

11.26 hodin

Další silné bouřky očekáváme v noci ze středy na čtvrtek 24.6., kdy se silné srážky proženou Českem v širším pásu zhruba od Šumavy po Krkonoše.

20.50 hodin

Srážky dnes v noci budou nakonec většinou slabší, kromě jihu Čech. O to silnější budou v noci ze středy na čtvrtek, a pak ve čtvrtek během dne. Ještě zkrátka není konec.

16.37 hodin

V noci na zítra čekáme u nás další vydatné srážky, u německého Mnichova už máme bouřku, která právě postupuje směrem nad naše území. Nejsilnšjší srážky čekáme u nás kolem Šumavy.

10.54 hodin

Úhrny srážek za včerejšek a noc na dnešek, do dnešních 10:00 - jsou místy docela impoznatní. Vévodí Železná Ruda se 75 mm! Přesto se najde pár míst v republice, kde ani nekáplo. Osoblažský výběžek, Mikulov nebo některá místa v Královehradeckém kraji.

07.34 hodin

Srážky v Čechách jsou nyní nad ránem už mírné, ale na Moravě se až překvapivě vytvořila i ráno slušná bouřková aktivita. Nyní mezi Zlínem a Olomoucí, postupují k severovýchodu nad Ostravsko.

07.32 hodin

Noční silné deště poslaly říčku Křemelnou na Šumavě až na druhý stupeň povodňové aktivity. Brzy ale bude voda zase klesat.

19.21 hodin

V noci na zítra a zítra nad ránem čekáme vydatný déšť s bouřkami na západě Čech, uakzuje výstup modelu Aladin.

18.34 hodin

Bouřková aktivita zůstává v podevečer vysoká na mnoha místech v republice, jak ukazuje radar.

18.31 hodin

Tak pozor, stanice Satré Hutě u Uherského Hradiště naměřila v bouřce 50 mm srážek za jedinou hodinu! To je skutečně už hodně mimořádné!

15.41 hodin

Rozložení dnešních odpoledních srážek podle nejnovějších modelových výstupů - nejsilnější bouřky čekáme na severovýchodě ČR.

14.49 hodin

Velmi intenziní bouřková činnost se už nyní v odpoledních hodinách vyskytuje severně od Brna. Bouřky hrozí ale i jinde v republice.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK