Déšť, povodně

V průběhu pondělí očekáváme vydatné srážky na východě Moravy a SlezskaVydatný déšť přinese lokálně úhrny i nad 30 mm/6h nebo nad 50 mm/24h. Srážky budou postupně ustávat v pondělí večer. Vývoj srážek sledujte na radaru.

Hrozí povodňová pohotovost – 2. stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech. Voda v řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Vlivem předchozího nasycení území a predikovaným srážkám nelze ojediněle vyloučit i krátkodobé překročení 3. SPA především na menších vodních tocích. Hladiny řek budou na nebezpečných úrovních do úterního poledne.

Máte zajímavé postřehy či fotky k aktuálnímu stavu počasí? Zašlete nám je.

Zaslat příspěvek

17.39 hodin

Nejvyšší srážkové úhrny za dnešní den jsou na východě lehce přes 30 mm a to v okresech Zlín a Vsetín. Stále prší, takže úhrny za dnešek lokálně asi překročí i 40 mm.

16.46 hodin

Na Slovensku mají už na několika řekách třetí stupně povodňové aktivity. Na aktuální mapě jde o červené trojúhelníčky.

16.33 hodin

A na východě máme první místo s druhým stupněm povodňové aktivity. Velká Stanovnice vystoupala během pár desítek minut. V povodí Bečvy je situace z celého Česka nejvážnější.

15.04 hodin

Vydatné srážky již několik hodin dle očekávání působí na východě republiky. Přeháňky pak v Čechách.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK