Zvýšené hladiny řek

V oblastech zasažených vydatnými srážkami dochází k dosažení 1. případně 2. stupně povodňové aktivity. Výstraha platí zejména pro jihozápad a severovýchod území, ale i pro Berounsko a severní část Vysočiny včetně přilehlé části Polabí.

Vývoj srážek sledujte na radaru.

Máte zajímavé postřehy či fotky k aktuálnímu stavu počasí? Zašlete nám je.

Zaslat příspěvek

14.19 hodin

V průběhu pátečního dne kulminují vodní toky v povodí Berounky, Otavy, horní Vltavy, Lužnice, Sázavy a dolní Vltavy. K nejvýraznějším vzestupům hladin došlo v povodí Berounky, kde se celá řada vodních pohybovala nad úrovní 1. SPA a ojediněle i nad úrovní 2. SPA. Úslava v profilu Prádlo a Koterov okolo úrovně pro 3. SPA.

10.52 hodin

3. stupně povodňové aktivity aktuálně dosahuje řeka Úslava, podle předpovědi však již řeka kulminuje a měla by brzy začít klesat.

21.36 hodin

Prudký vzestup Hvozdnice je partný i na grafu, růžová čára značí 50-letou dobu opakování.

21.16 hodin

Ve 21 hodin dosáhla Hvozdnice v Jakartovicích průtoku 31 m3/s a překročila hranici 100-leté doby opakování. Pravděpodobně dochází k zatopení okolí toku! Proud v toku je velmi nebezpečný!

21.04 hodin

Hvozdnice v Jakartovicích dál prudce stoupá, překročila hranici 50-leté vody a hrozí i dosažení úrovně stoleté vody.

20.43 hodin

Na třetí povodňový stupeň vystoupila Hvozdnice v Jakartovicích na Opavsku. Průtok ve 20:30 odpovídal 10- až 50- leté době opakování.

13.13 hodin

Aktuálně je na 2. stupni povodňové aktivity Červený potok v Hořovicích, první stupeň byl dosažen na několika místech na Plzeňsku a na Metuji v Krčíně.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK