Vydatný déšť do úterý

Na Moravě, ve Slezsku a v jihovýchodní polovině Čech očekáváme do úterního poledne vydatný déšť, místy s úhrny přes 30 mm/6h, celkově až 40-60 mm.

V reakci na vydatné srážky mohou toky na severu Moravy, ve Slezsku, jihu a východě Čech a na Vysočině dosáhnout 1., případně 2. stupně povodňové aktivity.

Vývoj srážek sledujte online na radaru.

Máte zajímavé postřehy či fotky k aktuálnímu stavu počasí? Zašlete nám je.

Zaslat příspěvek

14.30 hodin

Říčka Černá v Ličově je na druhém stupni povodňové aktivity. Řeky v oblasti stále stoupají, déšť už ale ustává. Hlavní srážkové pásmo se přesunulo nad Plzeňsko.

10.48 hodin

Na sedmi místech v Česku jsou stupně povodňové aktivity. V moravské části Českomoravské vrchoviny jde převážně o důsledek včerejšího deště a nyní už hladiny klesají. Nově hodně prší na jihu Čech v oblasti Šumavy, zde naopak řeky stoupají a ještě stoupat budou.

08.54 hodin

Za posledních 24 hod do úterního rána napršelo nejvíce v pásu území táhnoucím se od jihozápadní hranice Moravy přes Českomoravskou vrchovinu až po Orlické hory a Jeseníky. Na tomto území průměrně spadlo 40 až 50 mm, maximální úhrn byl zaznamenán ve stanici Nedvězí 72 mm. Vydatné srážky byly také zaznamenány v oblasti Šumavy a Českého Lesa, kde průměrně spadlo 30 až 40 mm, maximum je ze stanice Churáňov: 63 mm.

21.09 hodin

Extrémní úhrny srážek byly dnes zaznamenány zejména v Pardubickém kraji a okolí. Nejvyšší naměřená hodnota byla 62 mm ve Starém Městě pod Sněžníkem. Míst s úhrny přes 50 mm vody bylo poměrně hodně.

16.14 hodin

Srážky v nejbližších hodinách postupně vymizí z ČR, ale během noci na úterý bude od jihozápadu přecházet další pás s vydatnými srážkami, jak ukazuje numerický model.

14.24 hodin

Na 1. SPA vystoupala i Křetínka ve Svojanově, zvedají se hladiny horní Svratky a Svitavy.

13.55 hodin

V oblasti Žďárských vrchů a na Poličsku spadlo od rána lokálně přes 50 mm. Vydatné srážky na Vysočině zvedají hladiny toků. Aktuálně je na 1. SPA Balinka v Balinách. (ČHMÚ)

11.01 hodin

Očekávaná suma srážek do úterního rána. Nejvíce srážek očekáváme na jihu a severovýchodě území, déšť se však nevyhne žádné lokalitě.

07.32 hodin

V Čechách napršelo za posledních 24 h lokálně přes 60 mm. Na většině území stále prší, celkové úhrny za aktuální srážkovou epizodu tak dál porostou.

00.07 hodin

V Praze-Ruzyni spadlo od nedělního rána 57 mm srážek. Přes 50 mm napršlo i v Husinci, Řeži.

19.54 hodin

Na několik místech v západních Čechách včetně Plzně-Mikulky spadlo kolem 40 mm srážek. Povodňové stupně nejsou aktuálně hlášeny z žádného toku.

14.32 hodin

Aktuálně bouří nejvíce na západě Čech, odpoledne bude přeháněk a bouřek hlavně v Čechách přibývat.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK