Vítr, bouřky a sníh na horách

V pondělí od 14 h do úterý 2 h ráno bude foukat čerstvý vítr, který v bouřkách přechodně zesílí. Výstraha platí pro většinu ČR kromě Karlovarského, Plzeňského kraje a Frýdlantského a Šluknovského výběžku.

V oblastech nad 600 m na severozápadě, severu a východě Česka napadne v noci na úterý 3-15 cm většinou mokrého sněhu. Může docházet k poškození stromů a výpadkům el. proudu. Na silnicích se mohou tvořit zmrazky. Na SZ platí výstraha od 19 h, jinak od 23 h.

TIP: sledujte aktuální srážky online.

Máte zajímavé postřehy či fotky k aktuálnímu stavu počasí? Zašlete nám je.

Zaslat příspěvek

19.26 hodin

Botič na stanici Jesenice, Kocanda dosáhl prvního stupně povodňové aktivity. Aktuálně je průtok stabilní (graf ČHMÚ)

Vodní stav

19.23 hodin

V Lomnici nad Popelkou napršelo během několika hodin 40 mm srážek. Vysoké úhrny hlasí i další lokality v Krkonoších a jejich podhůří.

19.19 hodin

V Krušných horách sněží už ve výškach slabě nad 800 m. Včera odpoledne zde bylo přitom více než 15 °C! Během a večera a noci se sněžení rozšíří do dalších horských a podhorských oblastí.

18.50 hodin

Velmi silné bouřky postupují z Vysočiny nad Pardubický kraj a sever Jihomoravského kraje. Později mohou dorazit i na sever Olomouckého kraje.

Nárazy až kolem 25 m/s!

17.57 hodin

Po 17. hodině se v Aši přiblížila teplota k nule, přitom včera odpoledne zde bylo až 20 °C!

16.42 hodin

V pondělí mezi 16:30 a 19:00 se očekává výskyt velmi silných bouřek s nárazy větru kolem 25 m/s v Jihočeském kraji (kromě Písku a okolí) a na Vysočině.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK