Vydatný déšť

Velmi vydatný déšť (až 70mm/24h) je očekáván od půlnoci 22.5. do osmé hodiny ranní 23.5. v Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Ojediněle se může v Libereckém a Královéhradeckém kraji vyskytnout až 100mm/h a to na návětří hor. Vydatný déšť (až 50 mm/24h) lze v téže době očekávat také v Jihomoravské kraji, Zlínském kraji a na Vysočině.
Kromě toho bude také od ranních hodin 22.5. v platnosti povodňová bdělost či dokonce povodňová pohotovost v krajích Pardubický, Olomoucký, Moravskoslezský, Zlínský, Středočeský, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský a Vysočina. Výstraha ohledně povodní platí až do odvolání.
Nově se očekává možnost dosažení 2. stupně povodňové aktivity v Pardubickém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji, Středočeském a Libereckém kraji (povodí horní Jizery) a dále v Královéhradeckém kraji (povodí Divoké Orlice a jejích přítoků, Metuje, Stěnavy,horní Dědiny, horní Labe a horní Úpě).

Máte zajímavé postřehy či fotky k aktuálnímu stavu počasí? Zašlete nám je.

Zaslat příspěvek

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK