Velmi vysoké teploty

V pátek (10. 8.) očekáváme od západu přechod studené fronty přes naše území a s tím i pokles teplot. Ve východní polovině Moravy a ve Slezsku ale i nadále předpokládáme odpoledne teploty mezi 29 až 33 °C, ke zmírnění veder na východě dojde až v sobotu.

Kvůli vysokým teplotám se doporučuje omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Je dobré zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Při pobytu na přímém slunci je nutné používat ochranné prostředky. Nenechávejte děti, ale ani zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.

Během pátku (10.8.) se vyskytnou silné bouřky na východě území, které mohou být doprovázeny kroupami, přívalovým deštěm a nárazovým větrem.

Kvůli dlouhotrvajícímu velmi teplému a suchému počasí přetrvává na většině území ČR nebezpečí vzniku požárů. Vysoké nebezpečí je zejména v severní polovině Čech a na střední a jižní Moravě. Riziko požárů přechodně poklesne po přechodu studené fronty v pátek a v sobotu.

V lesích, ale i jinde v přírodě by se neměl rozdělávat oheň, nevypalujte trávu, neodhazujte cigaretové nedopalky na zem, nepoužívejte přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK