Vydatný déšť

Vydatné srážky v posledních dnech výrazně nasytily povodí v oblasti Beskyd. Srážky budou s nižší intenzitou pokračovat ještě dnes odpoledne a v noci na zítra. Do zítřejšího rána očekáváme na návětří Beskyd ojediněle i vydatné srážky s úhrny kolem 35 mm.

Vlivem dotoku budou stoupat a postupně kulminovat hladiny na středních a dolních částech povodí. Hladiny na tocích odvodňujících Beskydy mohou v noci na zítra znovu stoupat a vzhledem k předchozím srážkám a silnému nasycení povodí nelze vyloučit opětovné krátkodobé překročení 1. SPA, ojediněle i 2. SPA.

Při silném dešti je nuté dostatečně snížit rychlost jízdy autem kvůli nebezpečí aquaplaningu. Při průtoku vody přes komunikace či jejich zatopení nevjíždějte do vody, pozor dávejte na podemletí krajnic a mostů.

Máte zajímavé postřehy či fotky k aktuálnímu stavu počasí? Zašlete nám je.

Zaslat příspěvek

10.54 hodin

Déšť se nyní v ČR prakticky nevyskytuje, ale z družice je vidět, že oblačnost je na sevšerovýchodě stále velká a později z ní klidně srážky vypadávat mohou.

17.08 hodin

Srážky v oblasti přešly v přeháňky, většina toků už mírně klesá, není však jisté, zda se trvalejší srážky zase neobnoví.

14.08 hodin

Na 1. SPA nyní už tři toky:

  • Ropičanka
  • Olešná
  • Lučina

11.32 hodin

1. SPA byl překročen na potoku Ropičanka (přítok Olše) odvodňující část Moravskoslezských Beskyd.

10.49 hodin

V nejvýchodnějších oblastech České republiky již do dnešního dopoledne napršelo přes 40 mm vody! Řeky se zatím stále drží pod hranicí stupňů povodňové aktivity, ale déšť ještě nějakou dobu ustávat nebude.

18.05 hodin

Srážkové pásmo ovlivňuje také teploty: v Čechách je téměř ke 30 °C, na severovýchodě je méně než 20 °C.

13.32 hodin

Na severovýchodě už z oblaků padá trvalý déšť. Krátkodobé srážkové úhrny sice nejsou nijak extrémní, ale pršet bude ještě dlouho.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK