Povodňová pohotovost

Na východě a severovýchodě Moravy a Slezska bude ve čtvrtek 21. září zataženo s deštěm, v okrese Frýdek-Místek a zejména v Beskydech trvalým a vydatným. Úhrny srážek do patečního rána dosáhnou většinou 10 až 30 mm, místy kolem 40 mm, v Beskydech i přes 60 mm. Déšť bude v pátek ráno ustávat.

Vzhledem k současnému nasycení a předpovídaným srážkám v oblasti Beskyd očekáváme vzestupy hladin s dosažením 2. SPA v povodí Olše a Ostravice. V povodí Olše nelze vyloučit ani krátkodobé překročení 3. SPA. Dosažení 1. SPA je předpokládáno v povodí Bečvy a u pravostranných přítoků Odry odvodňujících oblast Beskyd.

Při silném dešti hrozí nebezpečí aquaplaningu a je proto třeba dostatečně snížit rychlost jízdy autem. Při průtoku vody přes komunikace či jejich zatopení není vhodné vjíždět do vody. Pozor je také třeba dávat na podemletí krajnic a mostů.

Nutná opatření při povodňovém riziku: Sledovat vývoj situace a jeho prognózu. Vyvarovat se veškerých aktivit v korytě toku a v bezprostředním okolí (koupání, jízda lodí, apod.). Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru ČR.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK