Kvalita předpovědí

Kvalita předpovědí na meteocentrum.cz

Při tvorbě předpovědí počasí na meteocentrum.cz klademe unikátní důraz na kvalitu a množství dostupných informací. Přinášíme tak profesionální předpovědi počasí, které při daném detailu dosahují nejvyšší úspěšnosti pro střední Evropu.

Čím se odlišujeme od jiných služeb?

Unikátní modely s korekcemi meteorologů ve službě

Na rozdíl od konkurenčních služeb vycházíme z více předpovědních modelů, které jsou dále zjemňovány a výsledný výstup kontrolují, a v případě potřeby denně upravují, profesionální meteorologové ve službě. Při některých meteorologických situacích jsou totiž i v současné době zkušenosti meteorologa stále nezbytné pro správné vyhodnocení výstupů předpovědních modelů.

Nowcasting – aktualizace každou hodinu

Jako jediní v Evropě jsme veřejnosti přes web zpřístupnili tzv. nowcastingovou předpověď: podle aktuálního vývoje počasí se zpřesňuje předpověď na nejbližších několik hodin. Takové úpravy se počítají každou hodinu 24 hodin denně. Díky spolupráci s několika subjekty pracujeme s daty z nejrozsáhlejší sítě měřicích stanic nad územím Evropy. Tyto údaje algoritmicky vyhodnocujeme, abychom eliminovali nepřesná nebo chybějící měření.

Neustálý vývoj

Do České republiky jako první zavádíme stále nové produkty. Postupně jsme zavedli již standardní prvky předpovědí počasí jako je hodinová předpověď pro všechny obce, přízemní teplota pro zahrádkáře, pravděpodobnost srážek, komentář meteorologa, déšť v okolí nebo výše zmíněnou hodinově aktualizovanou předpověď. Na další novinky se můžete těšit v blízké době.