Příští týdne začne létem, skončí podzimem

Denní teploty by o příštím víkendu už neměly překračovat 20 °C

Příští týdne začne létem, skončí podzimem Zdroj fotografie: meteocentrum.cz

Září už se překulilo do své druhé poloviny, ale počasí nadále zůstává letní, denní maxima i o tomto  víkendu překračují 25 °C. Na to naváže i příští týden, když hned v pondělí denní teploty vystoupí až na 28 °C! A to už v této části roku vůbec nebývá zvykem. Přes den sice bude pokračovat slunečno, nicméně v západní části Čech se odpoledne už postupně zatáhne s blížící se studenou frontou. Ta přejde v noci na úterý a přinese postupně na celé území Česka občasný déšť.

V úterý za frontou se výrazně ochladí, denní maxima čekáme již jen 20/24 °C. Očekáme větší oblačnost a trochu více pofukující vítr, nicméně srážek by mělo být minimum, či spíše nezaprší vůbec. Následně nás čekají dva další příjemně slunečné dny s maximálními denními teplotami až kolem 25 °C, tedy středa a čtvrtek. Vypadá to, že ve čtvrtek bychom se mojhli dočkat překročení letní pětadvacítky naposledy v tomto roce...

V průběhu pátku přejde další studená fronta, na které bude už více deště a za frontou se ochladí výrazněji. Páteční počasí je s ohledem na přechod fronty trochu nejistá, pravděpodobnost deště vidíme hodně vysokou. Příští víkend prožijeme jako už vyloženě podzimní, když denní maxima pravděpodobně zůstanou mezi 15 a 20 stupni, k tomu se dá čekat velká oblačnost a vysoká pravděpodobnost deště, zejména v sobotu. Ono tedy, pokud se budou o příštím víkendu maxima pohybovat kolem 17 °C, tak to sice budeme vnímat jako chladné počasí, ale vlastně je to na poslední třetinu září docela solidní teplota.

Předběžně se zdá, že úplný konec září by mohl být opět sunečný. Je to však hodně daleko, výhled tedy značně nejistý...

Autor: Martin Štros, meteocentrum.cz