V novém týdnu četné přeháňky, teploty kolem 20 °C

Mohou se objevit i bouřky

V novém týdnu četné přeháňky, teploty kolem 20 °C Zdroj fotografie: 123rf

V uplynulých dnech nás provázelo převážně slunečné a suché počasí. S novým týdnem dorazí změna a srážek výrazně přibude. Můžeme tak očekávat alespoň částečné zlepšení situace se suchem na severozápadě, kde se tento jev nyní projevuje nejvýrazněji.

V pondělí bude srážek přibývat od jihu, na sever dorazí až později a budou zde zřejmě méně vydatné než v jižních regionech. Teploty vystoupí maximálně na 20/24 °C.

V dalších dnech bude počasí ovlivňovat mělká brázda nižších tlaku vzduchu, případně nevýrazné tlakové pole. V takové konstelaci se bude dařit četným přeháňkám a objevit se mohou i lokální bouřky.

Denní úhrny srážek mohou v jednotlivých dnech překročit lokálně 30 mm, výjimečně i 50 mm. Určit přesné lokality, kde bude pršet nejvíce bohužel není možné. Podle aktuálních materiálů by mělo být v úterý nejvíce srážek v západní nebo střední části Čech, ve středu se pravděpodobně těžiště srážek přesune na Moravu. Poměrně bohatou srážkovou činnost čekáme i ve čtvrtek a v pátek.

Denní teplotní maxima se budou pohybovat většinou mezi 18 °C a 24 °C. V místech s trvalejšími nebo opakovanými srážkami mohou být nižší, jen kolem 15 °C. Trochu tepleji by mohlo být o víkendu, kdy by se teplota mohla dostat na 22-27 °C.

Autor: Michael Matějka, meteocentrum.cz