Víkend bude většinou slunečný s příjemnými teplotami

V příštích dnech nečekáme výraznější změny teplot

Víkend bude většinou slunečný s příjemnými teplotami Zdroj fotografie: 123rf
Po periodě letního počasí se za studenou frontou mírně ochladilo. V příštích dnech bude počasí u nás ovlivňovat tlaková výše nad východním Atlantikem, která přinese stabilnější ráz počasí bez větších výkyvů. 

V pátek bude polojasno, odpoledne spíš oblačno. Zejména na severovýchodě může být část dne i zataženo. Ve východní polovině území čekáme ojedinělé přeháňky. Teploty dosáhnou v maximech 18/22 °C. 

O víkendu bude většinou polojasno až skoro jasno. V odpoledních hodinách bude lokálně až oblačno a v neděli se mohou vyskytnout velmi ojedinělé přeháňky. Denní teploty budou v sobotu mezi 17/21 °C, v neděli se oteplí na 19/23 °C. Vzhledem k přílivu chladnějšho vzduchu a zmenšené oblačnost budou chladnější rána s teplotami kolem 7 °C.

Podobný ráz počasí vydrží i od pondělí do středy. Na obloze bude převládat polojasno až oblačno. Srážky se objeví spíš výjimečně a teploty se budou udržovat mezi 19 °C a 24 °C. Na začátku června dojde pravděpodobně k mírnému oteplení, postupně bychom se mohli dostat na 22/27 °C. Pravděpodobně přibude přeháněk, ale to budeme v dalších dnech ještě upřesňovat.
Autor: Michael Matějka, meteocentrum.cz