Teplé dny skončí v úterý, přijdou i bouřky

Nejteplejším dnem by mělo být nejspíš pondělí

Teplé dny skončí v úterý, přijdou i bouřky Zdroj fotografie: meteocentrum.cz

Česko si užívá prvních dnů v roce, které už se dají označit za letní počasí. A shodou okolností ty dny připadly právě na víkend! Přidá se k tomu i pondělí, které bude v podstatě stejné jako víkendové dny, tedy polojasno až oblačno s možností lokální odpolední přeháňky. Teploty zřejmě v pondělí dosáhnou nejvyšších hodnot až kolem 26 °C, samozřejmě na některých lokalitách může být maximum jako vždy i o něco malinko vyšší. Pak už se nám počasí začne měnit. 

Úterní ráz počasí už bude docela jiný, naplno bude přecházet studená fronta. Na té očekáváme poměrně vydatné přeháňky, mohou být i bouřkové a taky lokálně silné. Ty budou sice procházet přes celou republiku, ale s ohledem na tradičně lokální charakter přeháněk není jisté, že každé místo bude deštěm zasaženo. Dopoledne čekáme přechod přeháněk v Čechách a odpoledne přes Moravu, kde díky tomu bude ještě kolem poledne okolo 23 °C, v Čechách již denní teploty čekáme kolem 20 °C.

Od středy přijde několik chladnějších dnů s denními teplotami okolo 20 °C, ale již beze srážek a s občasným výskytem slunce. Modely se ještě v přesné výši teploty na druhou polovinu týdne trochu rozcházejí, ale počasí by tak jako tak mělo být příjemné, tedy ani horko, ani zima. A to se nejspíš dá říci i o příštím víkendu. Srážek bude v nadcházejícím období celkově poměrně málo, s výjimkou tedy zmíněného nejbližšího úterý s vydatnými přeháňkami. 

Autor: Martin Štros, meteocentrum.cz