O víkendu se prudce oteplí až na letních 25 °C!

Vysoké teploty pak přetrvají i v dalším týdnu

O víkendu se prudce oteplí až na letních 25 °C! Zdroj fotografie: 123rf.com
Chtělo by se skoro zvolat - konečně! V polovině května stále zatím marně čekáme na příchod letních teplot okolo 25 °C. Čekání je to už docela nezvykle dlouhé, ne snad že by měly být takto vysoká maxima v do poloviny května standardem, ale obvykle se aspoň na pár dní objeví. Nyní je však čekání už pomalu u konce a na obzoru už vidíme očekávané velmi teplé dny.  

Přitom polovina pracovního týdne se nese naopak ve znamení průniku studeného vzduchu do Česka, když středeční denní teploty dosáhnout jen na 11/15 °C. Ve východní polovině republiky očekáváme zataženo a zpočátku ještě s občasným deštěm, v západní polovině už protrhávání oblačnosti a odpoledne místy i slunce. Čtvrtek se bude podobat středě (jen už beze srážek i na východě), teplopty možná vystoupí nepatrně výše na 12/16 °C. Citelnější zvýšení teplot poznáme v pátek, kdy se maxima zvednou na 14/18 °C, oblačnosi však bude stále docela dost.

A pak to přijde, o víkendu se už z větší části vyjasní a hlavně se výrazně oteplí. Maxima se hravě dostanou přes 20 °C, v sobotu je čekáme až do 23 °C a v neděli už může být dosahována i letních hodnota 25 °C! Srážek o víkendu mnoho nečekáme, maximálně lokální přeháňku (hlavně v sobotu). Čeká nás tak krásný květnový víkend. A takové počasí pak bude pokračovat i na začátku příštího týdne - v Česku se tak ustálí příjemné už v podstatě letní teploty. Po relativně chladném průběhu jara si je v jeho závěru určitě zasloužíme.

Autor: Martin Štros, meteocentrum.cz