Teplé počasí bude zatím pokračovat

Možné ochlazení vidíme před příštím víkendem

Teplé počasí bude zatím pokračovat Zdroj fotografie: 123rf

V Česku už se naplno prosadilo jarní počasí a nadprůměrné teploty z víkendu se přenesou i do aktuálního týdne. Od pondělí do pátku se budou denní maxima pohybovat převážně okolo 15 °C s tím, že nejteplejší z celého týdne bude středa, během níž bychom se mohli dočkat i 19 °C. Pracovní část tedy bude příjemně teplá, ale nikoliv zcela slunečná. Oblačnost bude celkově spíše větší a proměnlivá a přechodně se objeví i zataženo. 

Deště mnoho nečekáme, v pondělí sem tam nějakou lokální přeháňku, další možné srážky až ve čtvrtek a pátek, ale to je ještě nejisté a případné srážky by neměly být moc vydatné. Citelnější změna počasí se rýsuje na příští víkend, modely udávají možnost ochlazení spojeného i s příchodem srážek. Na víkend vidíme snížení teplot, ale zatím není jasné, jak bude výrazné a jak moc se přenese i do posledního březnového týdne. Těžko už se do nižších poloh vrátí sníh, nad 5 °C se denní teploty už jistě udrží. Čekáme, že se budou pohybovat spíše kolem 10 °C, ale je to hodně nejisté. 

Obecně vzato, konec března už je obdobím, kdy se jaro již může hodně projevit a denní teploty se mohou dostávat třeba až nad 20 °C. Na druhou stranu, je to ještě poslední část sezony, kdy se v nižších polohách může vyskytnout také ještě i sníh. Třeba před 10 lety byl březen extrémně studený a sněžilo vlastně ještě na počátku dubna. Takové extrémy letos nečekáme, předpověď na konec března vypadá vcelku "normálně".

Autor: Martin Štros, meteocentrum.cz