Nový týden přinese mrazy

Především v první polovině týdne se v některých částech Česka mohou objevit silné mrazy. Srážek mnoho nečekáme.

Nový týden přinese mrazy Zdroj fotografie: 123rf

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše, která se nad střední Evropu nasune od západu a později se bude přesouvat dále na východ. To bude znamenat minimum oblačnosti a slabý vítr, takže zejména v noci mohou teploty klesat hluboko pod bod mrazu. 

V pondělí čekáme na obloze oblačno, večer vyjasňování. Srážky se nevyskytnou žádné, snad jen ojediněle na západě republiky. Teploty se přes den budou pohybovat mezi -3/+1 °C. Po ránu však mohou klesnout na -6/-10 °C, při utišení větru a na sněhové pokrývce až na -14 °C. 

Velmi podobné počasí čekáme také v úterý. Na obloze bude převažovat jasno nebo skoro jasno. Na severovýchodě však čekáme postupně oblačno až zataženo a večer se zde může vyskytnout ojediněle slabé sněžení. Teploty přes den vyšplhají na -3/+1 °C, po ránu opět velmi chladno s teplotami mezi -6/-11 °C, v údolích až -15 °C. 

Ve středu se již bude postupně oteplovat. Obloha bude opět jasná nebo skoro jasná, na Moravě se může po ránu a dopoledne udržovat nízká oblačnost. Teploty přes den vystoupí na -1/+3 °C, po ránu při vyjasnění klesnou až k -12 °C. 

Do konce týdne pak čekáme postupné oteplování. Srážek bude podle dnešních předpokladů i nadále minimum. Na obloze bude převažovat většinou polojasno nebo přechodně i oblačno. Předpověď se však bude ještě upřesňovat. 

Autor: David Tichopád, meteocentrum.cz