V novém týdnu čekáme hodně oblačnosti, přechodně se oteplí

V úterý čekáme až 5 °C

V novém týdnu čekáme hodně oblačnosti, přechodně se oteplí Zdroj fotografie: Zuzana Kluková
Po zimním víkendu dorazí na počátku nového týdne spíš slabé oteplení. Teplejší vzduch k nám dorazí od východu z černomořské oblasti a proto se výrazněji projeví na Moravě a severovýchodě Čech. Situace tak bude odlišná od oteplení, která přicházejí od západu a která se nejdříve a nejvýrazněji projevují ve středních a jižních Čechách.

V pondělí a v úterý bude převládat zataženo, ale hlavně v závěrných oblastech hor (v tomto případě na jih až jihozápad od pohoří) se může oblačnost protrhávat. Týká se to zejména Jeseníků a Krkonoš, případně i Beskyd a Vysočiny. Naopak na severním návětří hor čekáme více srážek (většinou sněhových), jinak bude srážek poměrně málo. Teploty vystoupí na 0 °C až 5 °C

Podobný ráz počasí přinese i středa, ale zatím není jisté, jak moc se bude oblačnost protrhávat. Je možné, že to bude i více než v předchozích dnech. Od čtvrtka do neděle se dostaneme do chladnějšího vzduchu, teploty se sníží na -2 °C až 3 °C. Oblačnosti bude stále poměrně hodně a čekáme i četnější srážky, většinou sněhové. Další oteplení dorazí předběžně od pondělí následujícího týdne.
Autor: Michael Matějka, meteocentrum.cz