O víkendu dorazí sněžení na většinu území

Sobota a neděle budou zimní

O víkendu dorazí sněžení na většinu území Zdroj fotografie: 123rf

K chladnějším teplotám posledních dní se o víkendu přidá na většině míst v Česku i sněžení. První pásmo srážek dorazilo na východ Moravy v pátek navečer a během noci se rozšiřuje dál k západu. Postupně se rozsněží i v Čechách, naopak na východě území bude srážek odpoledne méně.

Do nedělního rána by tak v nižších polohách mělo ležet cca 2-6 cm, na Ostravsku a na severních návětří hor kolem 10 cm. Na hřebenech hor může napadnout i přes 20 cm. Nižší úhrny čekáme naopak v místech jižně od vyšších pohoří, která budou v závětří. 

Další pásmo sněžení očekáváme opět od východu během nedělního odpoledne. Místy by mohlo připadnout kolem 3-5 cm nového sněhu. Denní maxima po oba víkendové dny čekáme -2/2 °C a tak v nížinách může přes den sníh odtávat. Hlavně sobota bude i poměrně větrná a tak musíme počítat s tím, že pocitová teplota bude výrazně nižší.

Na začátku nového týdne bude srážek výrazně ubývat, ale na obloze zůstane většinou zataženo. Příliv chladného vzduchu zeslábne a tak se teploty mírně zvýší, zejména na Moravě a na východě Čech, kde můžou vystoupit až na 4/5 °C. Změna přijde ze středy na čtvrtek, kdy k nám za studenou frontou začne proudit vlhký vzduch od severozápadu, ve kterém čekáme občasné sněžení, v nižších polohách i déšť. Hranici sněžení ale budeme ještě upřesňovat.

Autor: Michael Matějka, meteocentrum.cz