Ve středu vydatně nasněží - kde a kolik?

Více sněhu čekáme na jihu území

Ve středu vydatně nasněží - kde a kolik? Zdroj fotografie: Martin Štros

Návrat studenějšího počasí bude doprovázen sněžením, které se v Česku objeví během středy. První sněhové vločky se na naše území začnou snášet kolem půlnociv noci na středu, následně se husté sněžení bude rozšiřovat směrem k severu. Do rána tak bude nasněženo na většině území ČR, neboť teploty očekáváme kolem nuly. Sněžení bude ve slábnoucí podobě pokračovat i v průběhu středy. V noci na čtvrtek už snažení ustane. 

Do Ústeckého a Libereckého kraje dorazí v celkovém součtu sněhu nejméně, nejspíš půjde jen o poprašek či slabou vrstvu. Naopak v jižní části Čech se dočkají asi 10 cm sněhu, nebo i o něco více. Zejména pro pásmo mezi jižními Čehy, Vysočinou a Jeseníky platí výstraha na sněhovou pokrývku, dají se čekat problémy na silnicích. Přesné úhrny sněhu se ještě mohou lehce lišit od aktuální predikce. Na jihu Moravy by sněžení mohlo odtávat, neboť zde teploty mírně překročí bod mrazu. Jinde se během sněžení budou pohybovat kolem nuly, v noci na čtvrtek se ochladní v celém Česku pod nulu. 

V následných dnech od čtvrtka se budou denní teploty pohybovat nanejvýš kolem nuly a napadlý sníh má šanci se nějakou dobu udržet. Další připadnutí sněhu je zatím nejisté, modely to nevylučují, ani neslibují, zejména kolem víkendu je ohledně možství sněhových srážek zatím docela nejistota. Zatímco ohledně teplot je zřejmé, že bude pokračovat zimní počasí a hlavně po nocích očekáváme silnější mrazy.

Autor: Martin Štros, meteocentrum.cz