Po teplém Mikuláši se opět bude ochlazovat

Vývoj na konec příštího týdne je zatím dost nejistý

Po teplém Mikuláši se opět bude ochlazovat Zdroj fotografie: Zuzana Kluková
Pondělí 5. prosince, kdy chodí mikulášové s čerty, bude zřejmě nejteplejším dnem příštího týdne. Denní teploty vystoupí většinou na 3/7 °C, ale na východě by mohlo být i přes 8 °C, ukazují lokální modely. Na Ostravsku by mělo být vůbec nejtepleji, zde je šance i na krátké vyjasnění, zatímco jinde bude pokračovat zataženo. Od úterý se dočkáme opětovné změny proudění, začne k nám pronikat o něco chladnější vzduch od severozápadu.

Předpokládáme, že od úterý by se denní teploty měly držet už pod + 5°C, ale zatím nad nulou. V úterý by se měly vyskytovat občasné srážky, které v nížinách asi zůstanou dešťové, zhruba nad 500 metrů nad mořem nebo i o něco níž by měly přejít ve sněžení. Na horách tak připadne trocha nového sněhu. Ve středu a ve čtvrtek už nečekáme žádné srážky a i když oblačnost zůstane zvětšená, tak lokálně se může objevit i slunce. Teploty zůstanou slabě nad nulou, někde mezi 1 a 5 °C.

Jaký bude vývoj počasí v závěru týdne, tedy od pátku, je zatím poměrně nejisté. Předpovědní modely se poměrně hodně rozcházejí, některé naznačují návrat teplot nad 5 °C a jiné i příchod celodenních mrazů se sněžením. V tuto chvíli je tedy dost těžké předpovědět počasí na příští víkend a bude třeba čekat na upřesnění dalšího vývoje. Celkově ale jako mírně pravděpodobnější vidíme spíše chladnější variantu počasí, tedy maxima kolem bodu mrazu a celkem poměrně velkou šanci na sněžení i v nižších polohách.


Autor: ms, meteocentrum.cz