Sychravé počasí bude pokračovat i v dalších dnech

V dalších dnech nás bude i nadále provázet spíše sychravé počasí. Místy se objeví slabý déšť nebo mrholení i mrznoucí, od vyšších poloh pak sněžení. Méně srážek a oblačnosti bude jen v neděli. Teploty se budou pohybovat většinou mezi 0/5 °C.

Sychravé počasí bude pokračovat i v dalších dnech Zdroj fotografie: 123rf

V neděli naše území bude ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu, které se bude přesouvat k severovýchodu až východu. Na obloze tak bude převažovat polojasná až oblačná obloha a zejména po ránu se místy vyskytnou mlhy nebo nízká oblačnost, ze které může vypadávat mrholení i mrznoucí. Na severovýchodě se po ránu mohou ojediněle objevit přeháňky, nad 600 m sněhové. Teploty přes den vystoupí na 1/5, v místech bez nízké oblačnosti při slunečním svitu i 7 °C. Vítr povane jen slabý. 

Pravděpodobně od pondělí do pátku se naše území bude nacházet v okrajovém proudění mohutné tlakové výše se středem nad severovýchodní Evropou. Průběh počasí tak v těchto dnech bude velmi podobný. Obloha bude převážně zatažená a místy se může vyskytnout mrholení i mrznoucí nebo slabý déšť, od středních poloh pak slabé sněžení. Teploty se budou udržovat mezi 0/5 °C. a vítr bude foukat slabý, na Českomoravské vrchovině přechodně i mírný. 

Během příštího víkendu by naše území měla pravděpodobně ovlivnit brázda nižšího tlaku vzduchu od západu, která by do České republiky mohla dopravit oblačnost se srážkami. V modelových výstupech však panuje značná variabilita a předpověď se bude odvíjet od toho, jak mohutná bude tlaková výše nad severovýchodní Evropou, která prozatím blokuje západní proudění z Atlantiku nad naše území. 

Autor: David Tichopád, meteocentrum.cz