Přichází podmračený týden, objeví se déšť i sněžení

Teploty budou kolísat kolem 5 °C

Přichází podmračený týden, objeví se déšť i sněžení Zdroj fotografie: 123rf

Po velmi studeném víkendu, který na mnohá místa v Česku přinesl první sníh této sezóny přichází slabé oteplení. Už v pondělí vystoupí teploty na 3/8°C, chladnější zůstane severozápad s maximy kolem 2 °C. Občas se objeví déšť, sněžit bude přibližně od 700 m, na severu a východě může ale i níže. Později odpoledne bude srážek ubývat. 

Úterý přinese denní teploty 2/6 °C. Oblačnosti bude stále hodně, srážek zpočátku nečekáme mnoho, později ale budou přibývat zejména na jih území. Sněžit bude orientačně od 400 m, ale počítáme s velkými regionálními rozdíly v hranici sněžení v závislosti na lokálním teplotním profilu atmosféry a dalších podmínkách. 

Ve středu bude naopak hodně srážek ráno a postupně budou od západu ubývat. Teploty vystoupí na 2/6 °C. Chladnější bude severovýchod (kolem 1 °C). Opět platí, že hranice sněžení bude proměnlivá, na severu a východě může sněžit i v nížinách. 

Ve čtvrtek se na většině území oteplí na 6/10 °C, nižší teploty zůstanou na severovýchodě. Od pátku už se maxima vyrovnají na úrovni kolem 6 °C, srážek by od soboty mělo ubývat, ale může se tvořit nízká inverzní oblačnost. Její četnost budeme ještě v průběhu příštích dnů upřesňovat. 

Autor: Michael Matějka, meteocentrum.cz