Teploty kolem 15 °C a občasné srážky minimálně do středy

V nejbližších dnech se babího léta nedočkáme

Teploty kolem 15 °C a občasné srážky minimálně do středy Zdroj fotografie: meteocentrum.cz

Pátek přinesl velmi chladné ráno, ale před den už poměrně příjemné podzimní počasí. Spíš slabé oteplení vydrží i o víkendu, kdy teploty po oba dny vystoupí na 15/19 °C. Na obloze bude v sobotu sice zpočátku oblačno až polojasno, postupně se ale od západu bude dál zatahovat v Čechách se místy objeví déšť. V neděli nás čeká oblačné, případně zatažené počasí. Srážek bude opět méně ráno, přes den počítáme s přibýváním přeháněk.

V první polovině týdne se bude od západu pozvolna ochlazovat, v pondělí čekáme 13/17 °C, na jihu Moravy může zůstat až 19 °C. Úterní den přinese maxima 12/16 °C, na východě až 18 °C. Na většině území se objeví přeháňky nebo občasný déšť, méně srážek i oblačnosti by měl přinést pondělní večer.

Ochlazení bude kulminovat zřejmě ve středu, kdy teploty vystoupí jen na 11/15 °C a opět musíme počítat s tím, že se na řadě míst přechodně vyskytne déšť. Od čtvrtka se začne oteplovat a podle současných modelových výstupů by od pátku mělo být kolem 17 °C a od neděle možná až kolem 20 °C. Pokud se předpovědi potvrdí, tak by nás kolem 3. října mohlo čekat několik poměrně teplých dní. Zda budou i slunečné je v toto chvíli velmi obtížné předpovědět, na spolehlivější prognózu si v tomto směru musíme ještě počkat. 

Autor: Michael Matějka, meteocentrum.cz