Lokální přeháňky i v dalších dnech, na víkend slabé otepleni

Do konce pracovního týdne zůstanou teploty maximálně kolem 15 °C.

Lokální přeháňky i v dalších dnech, na víkend slabé otepleni

Příliv chladného vzduchu od severu až severozápadu k nám přináší už vyloženě podzimní ráz počasí. Podobné budou i nejbližší dny.

Ve středu i ve čtvtek bude proměnlivé, převážně oblačné počasí s místními přeháňkami, kterých by mělo být ve středu o trochu více, ale přibližně na polovině území je čekáme i ve čtvrtek. Maximální teploty po oba dny budou jen 12/16 °C.

V pátek nás čeká pravděpodobně nejchladnější ráno týdne s minimy kolem 3 °C. Při vyjasnění tak hrozí přízemní mrazíky a v údolích pokles teploty pod nulu i ve standardní výšce měření 2 m. Přes den se oproti předchozím dnům oteplí o stupeň a mimo severovýchod už přeháňky nečekáme a i tam by měly být spíš ojedinělé.

S tím jak se tlaková výše odsune dál na jihovýchod Evropy, tak k nám v závěru týdne pronikne teplejší vzduch. Maxima tak v sobotu vystoupí na 15/19 °C a v neděli až na 20 °C. Typické babí léto však nečekáme, bude většinou oblačno až zataženo a zejména v neděli se na části území objeví déšť. 

Vývoj počasí v první polovině dalšího týdne pravděpodobně ovlivní tlaková níže postupující přes střední Evropu. Zejména v úterý a ve středu tak čekáme občas déšť a postupně i ochlazení. Detaily této situace budeme upřesňovat v příštích dnech na základě nejnovějších výpočtů numerických modelů. 

Autor: mm, meteocentrum.cz