Jaké počasí nás čeká do konce týdne?

Z hlediska srážek se budou do konce týdne vyskytovat spíše místní přeháňky, ojediněle i bouřky, teploty však postupně porostou.

Jaké počasí nás čeká do konce týdne?

Od čtvrtku do soboty bude naše území ovlivňovat výšková tlaková níže. V neděli bude její vliv postupně slábnout. Současně nás v nižších hladinách bude ovlivňovat nevýrazný hřeben vyššího tlaku vzduchu. 

Ve čtvrtek čekáme na obloze jasno až polojasno. Během dne především na východě až oblačno a právě zde se mohou v odpoledních hodinách vyskytnout místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty přes den vystoupí na 25/29 °C, na východě bude chladněji, zde čekáme teploty jen okolo 24 °C. Vítr bude foukat mírný východní až severovýchodní. 

Pátek přinese většinou polojasnou oblohu, ovšem přes den může být místy až obalačno a místy se také mohou vyskytnout přeháňky a ojediněle může i zabouřit. Teploty přes den vystoupí na 24/28 °C a vítr bude foukat mírný od severovýchodu. 

Ještě sobota přinese většinou polojasnou až oblačnou oblohu, ale na severovýchodě může být přes den až oblačno až zataženo a právě zde čekáme především odpoledne místy přeháňky a ojediněle i bouřky. Na zbytku území se přeháňky objeví jen ojediněle. Teploty vystoupí na 25/29 °C, ale na severovýchodě bude chladněji, zde se rtuť teploměru zastaví mezi 23/26 °C. Vítr bude foukat mírný severovýchodní. 

Neděle už přinese při polojasné obloze přeháňky jen ojediněle. Teploty se budou zvedat, v neděli naměříme 27/31 °C, na severovýchodě bude ještě chladněji, zde očekáváme teploty jen mezi 24/26 °C. Vítr i v posledním dnu týdne bude foukat mírný severovýchodní.  

Autor: dt, meteocentrum.cz