Po většinu týdne kolem 25 °C, postupně více srážek?

Žádné teplotní extrémy nás v nejbližších dnech nečekají

Po většinu týdne kolem 25 °C, postupně více srážek?

V nejbližších dnech se území ČR bude nacházet v chladnějším severovýchodním proudění a tak nás čekají mírné letní teploty. Na počátku týdne, tedy v pondělí a v úterý dosáhnou maxima na 23/28 °C. Na obloze bude většinou polojasno až oblačno s vyjímečnými přeháňkami. Poněkud více přeháněk čekáme v pondělí v pásu kolem slovenských hranic.

Ve středu a ve čtvrtek budou denní teploty opět mezi 23 °C a 28 °C. Středa přinese místní přeháňky na severovýchod republiky. Ve čtvrtek začne počasí u nás ovlivňovat výšková tlaková níže, která se pravděpodobně projeví četnějšími srážkami na východě území. Vzhledem k meteorologické situaci je ale předpověď na čtvrtek méně spolehlivá a může se i výrazněji měnit. 

Vliv výškové níže se zřejmě projeví i v pátek a v sobotu, kdy občasný déšť nebo přeháňky očekáváme na většině území. Podobně jako ve čtvrtek ale platí, že budeme předpověď ještě upřesňovat. Maximální teploty zůsanou kolem 26 °C, v případě trvalejších srážek mohou být o několik stupňů nižší. 

V závěru týdne a na počátku toho nového se bude nad naším územím udržovat teplejší vzduch. Teploty tak porostou, v neděli aktuálně počítáme s 26/30 °C, v první dnech dalšího týdne až s 32 °C. 

Autor: mm, meteocentrum.cz