V pátek až 36 °C, následně bouřky a desetistupňové ochlazení

Víkend a počátek týdne přinesou teploty kolem 24 °C.

V pátek až 36 °C, následně bouřky a desetistupňové ochlazení

Aktuálně do Česka proudí velmi teplý vzduch od jihu, ve kterém budou teploty během pátečního dopoledne rychle stoupat, což předznamená vysoká denní maxima mezi 32 °C a 36 °C, v nejteplejších místech Čech a jižní Moravy se nedá vyloučit i překročení 37 °C. Od západu ale bude postupně přibývat oblaků a v Čechách se místy objeví přeháňky a bouřky.

Během noci na sobotu budou srážky postupovat dál na východ a do rána by tak mělo zapršet na většině území. Lokálně může v bouřkách spadnout i přes 30 mm. Jak před pátečními vysokými teplotami, tak před bouřkami varuje aktuální výstraha.

V sobotu přes den dojde naopak od severozápadu k ubývání srážek a později i oblačnosti. Teploty už budou výrazně nižší, jen mezi 22/26 °C. Mírné letní počasí s maximy 21 °C až 27 °C nás bude provázet i v neděli a na počátku dalšího týdne. Oblačnost bude pravděpodobně proměnlivá, v průměru by mělo být polojasno až oblačno. Většina modelů počítá v těchto dnech s minimálními nebo žádnými srážkami, ale zůstává malá pravděpodobnost četnějších srážek hlavně na Moravě v úterý nebo ve středu. Druhá polovina týdne by měla přinést opět vyšší teploty, o víkendu aktuálně počítáme s maximy kolem 30 °C.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz