Další vedra přichází, úleva přijde o víkendu

Ve čtvrtek a pátek mohou teploty překročit i 35 °C

Další vedra přichází, úleva přijde o víkendu

Teploty v Česku opět rostou; v úterý už se přibližovaly k tropické třicítce. To je samozřejmě jen začátek, teplé proudění zesiluje a ve středu už by se denní teploty měly vyšvihnout na 28/32 °C, lokálně by mohlo být ještě tepleji, přičemž na obloze neuvidíme téměř žádnou oblačnost. Nejvýše čekáme teploty v oblasti střední Čech a Polabí. Ve čtvrtek by už denní teploty měly v Čechách dosáhnout až na 35 °C, tato hodnota může být také lokálně i překročena...

Zajímavý se jeví pátek. Na jednu stranu by měla vedra kulminovat, teploty opět dosáhnout až na 35 °C a tentokrát už nejen v Čechách, ale už i na Moravě. Ovšem, od západu se současně bude přibližovat studená fronta. V odpoledních a pak i večerních hodinách tak již hrozí výskyt silných bouřek v západní polovině Čech. Kde přesně a kdy bouřky dorazí, bude ještě třeba upřesnit podle toho, zda se postup fronty nezpozdí či naopak neuspíší. 

Za frontou se o víkendu poměrně výrazně ochladí, sobota je zatím docela nejsitá. Podle některých modelů bude horký vzduch už z Česka zcela vymeten a pak by denní teploty při velké oblačnosti zůstaly na celém území do 25 °C. Jiné modely ukazují, že Morava ještě zůstane v teplejší vzduchové hmotě, pak by se teploty mohly dostat ještě přes 30 °C a za těchto okolností by se pak silnější bouřky mohly objevit v sobotu právě zde. Také bude ještě třeba upřesnit.

Tak či onak, od neděle by mělo pokračovat počasí slunečné s malou oblačností, ale teploty bude už umírněné, pod 30 °C, ale současně nejspíš nad 25 °C. Celkově předpověď ukazhuje, že kromě bouřek na frontě z pátka na sobotu, nás v příštích dnech mnoho srážek nečeká. Spíše se tedy bude prohlubovat sucho. 

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz